Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Açık Renk Parke Modelleri ve Renkleri

Açık renk parke renkleri ve modelleri arasında bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Bulunduğunuz alanın; konut alanları, ticari yerler, kurumsal ortamların zemini ortamın havasını derinden etkileyen bir etkiye sahiptir. Ortamın zemin tercihinde vereceğiniz bir karar ile alanınız daha lüks, daha modern, daha ferah, daha otantik diye örnekler verebileceğimiz çeşitli olumlu varyasyonlara dönüşebileceği gibi, daha basık, daha dar ve daha karamsar bir alana dönüşebilir. 

İnsanların ilk bir ortama girdiğinde onları karşılayan ilk varlıklardan olan zeminlerin tasarımı, sizin, zevklerinizin hakkında bilgiler verebilir. İş ortamınız için kullandığınız zemin tasarımı işiniz, işinize gösterdiğiniz özen hakkında insanların önizlenimine etki eder. Bu nedenle eğer yeni bir ev, ofis için tasarım sürecine giriyorsanız veyahut var olan alanınızda yenilik arayışı içerisinde iseniz, zeminlerin algılar üzerindeki gücünü kesinlikle görmezden gelmeyiniz.

Zemin tasarımında oldukça geniş bir skalaya sahipsiniz. Lamine ve laminat modelleri arasından bir seçim yaparak, rengine karar verebilirsiniz. Açık renkler gönlünüzü çalıyorsa eğer açık renkli lamine ve laminat modellerini birlikte inceleyelim. 

Açık Renk Laminat Parke Modelleri

Parke seçimi oldukça keyifli bir süreçtir, evinizin iç mimarı olarak bu keyifli süreçten verimli sonuç alabilmek adına göz önünde bulundurarak karar vermeniz gereken birkaç madde vardır. Örneğin odanızda kullanacağınız renkler son derece önemlidir, parke seçiminiz yatak odası mobilyalarınız, salon mobilyalarınız, yemek odası eşyalarınız ile uyumlu olmalıdır. Tekrardan parke seçimi sürecine girmek bu aşamadan sonra yorucu ve masraflıdır. 

Bu nedenlerden dolayı parke seçimi yaparken özen göstermeli ve aslında evinizi iyi tanımalısınız. En güzel parke rengi evinize en çok yakışan renktir unutmayın. Bir alanı dekore ederken; duvarların rengi, kapının rengi, halı ve mobilya gibi unsurları göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Açık renk parkelerin avantajı sanılanın aksine tozu daha az belli etmeleridir. Tüm parkelerin yüzeylerinde koruyucu bir cila tabakası mevcuttur, lekelenen parkeleriniz üzerinden lekeyi kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Parkeler leke tutmadığı için temizlik esnasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek yeterlidir. Açık renkli parkeler özel bir bakıma gereksinim duymazlar. 

Açık renklere sahip parke modelleri ferah bir alan için en ideal seçeneklerdir. Birçok renk ile uyumu yakalayan ve ortamın havasını değiştiren açık renk parkeler ile yenilenebilirsiniz. Üstelik koyu renkli parkeler tozu belli ederler ve genellikle insanların şikayeti bu yöndedir. Fakat açık gri, açık ceviz gibi renkler ile tozlara meydan okuyabilirsiniz. 

Açık renk parkeler kullanıldıklara alanlara temiz ve ferah bir hava katmaktadır. Diğer mükemmel etkisi ise farklılık arayanlar için kusursuz bir cevap olmasıdır. Farklı tasarımlar için kusursuz bir hamledir. Eğer monotonluktan sıkıldıysanız ve evinizi baştan ve farklı bir şekilde tasarlamak istiyorsanız kesinlikle açık renkli parkeler tercih etmelisiniz. 

Beyaz Parke Renkleri

Son yılların trendine dönüşen beyaz parke çeşitleri ayrı bir başlık ile değinmeden edemeyeceğimiz özelliklere sahiptir. Beyaz laminat parkeler, bu sektördeki en iddialı modeller arasında yer almaktadır. Uygulandığı alanı fazlasıyla ferah, geniş ve aydınlık gösteren beyaz renk skalasında olan parkeler küçük alanlar ve/veya yeteri kadar ışık görmeyen alanlar için harika bir seçimdir. 

Standartların dışında bir tasarım çizgisine sahip olmak isterseniz beyaz parke tercihi ile inanılmaz bir dekor etkisi sağlamış olursunuz. Eğer evinizde büyük bir değişiklik istiyorsanız, mobilyalarınız yerine parkelerinizde farklı bir tasarıma yönelin sonuçlarına şaşıracaksınız.

Vintage Eskitme Parke Renkleri

Vintage modası son zamanlarda talebi artmış bir akım olarak görülebilir. Bu tarzın etkisi, kıyafetlere, sosyal ortamlara ve ev ortamlarına kadar yansımıştır. Geçmişe dair şeylerden hoşlanan kişiler için ideal bir seçim olacak vintage eskitme parkeler, her eve ayrı bir hava bir nostalji katacaktır. Vintage parkelerde genel olarak kireçli bir görünüme sahip beyaz renkli eskitme tarzına sahip parkeler tercih edilmektedir. 

Akçaağaç Parke Rengi

Akçaağaç parke rengi büyük kitleler tarafından sevilmekte ve tercih edilmektedir. Ahşaptan vazgeçemeyen kişiler için ferah ve geniş bir ortam sunmaktadır. Sarı tonlarının hakim olduğu akçaağaç parkeler mobilyalarınız ve dekor ürünleriniz ile kolayca uyumu yakalamaktadır. 

Açık Meşe Parke Rengi 

Zeminde açık meşe tonları tercih etmek dekorasyonda maksimum sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu tarz parkeler evinizin nefes almasını sağlarken, mobilyalarınız, halı, perde ve duvar ile bir bütünlük oluşturacaktır. 

Ceviz Parke

Klasik ve/veya otantik evlerin zemini için kusursuz bir tamamlayıcı olan ceviz rengi parkelerin renk skalasından daha açık tonlar arasından tercih yaparak, daha ferah, canlı ve otantik bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Açık Renk Lamine Parke Çeşitleri

Lamine parkeler; ahşap tabakaların üst üste sıralanarak ısı ve basınç işlemleri görmesi ile ortaya çıkan zemin kaplama ürünleridir. Farklı kalınlıklara ve farklı özelliklere sahip olan lamine parkeler için geniş bir tercih skalası bulunur. 

Eviniz için lamine parke tasarımına karar vermeden önce dekorasyon ile uyumunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Eğer küçük bir eve sahipseniz tercihiniz kesinlikle açık tonlara hakim lamineler arasından olmalıdır. Bu karar sayesinde daha geniş ve ferah bir tasarım sonucu elde edebilirsiniz.

Açık renklerin sunduğu estetik algının etkileyiciliği ve tozlara karşı koyu lamine parkelere göre daha iyi performans sergilemesi nedeni ile açık renkler büyük evler içinde tercih sebebi olmaktadır. 

Son dönemlerin popüler tercihi açık renk lamine parkeler;

Açık Meşe Parke Rengi

Geniş bir alan ilizyonu ile küçük alanlar için ideal bir tercih yaparken ferah bir ortam sağlayabileceğiniz açık meşe tonları ile bu özelliklerinin yanı sıra temiz bir algı oluşturabilirsiniz. Bu parke modelleri kullanıldığı ortamda ferah ve geniş bir algı yaratmaktadır. 

Açık meşe tonlarının mobilyalar, perdeler, dekorasyon ürünleri ve halılar ile uyum yakalaması kolaydır. Bu renk tercihi ile dekorasyonda yüksek bir uyum yakalanacaktır. 

Gri Parke 

Minimal bir yaşam felsefesine sahipseniz veyahut bu yönde bir adım atmak istiyor ve hayatınızda, evinizde sadelik ve minimallik istiyorsanız gri parke modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Son dönemlerin trendi olan kül grisi ile farklı bir tat yakalayabilirsiniz. Modern sade ve kendine çeken bir ortam için ideal seçim gri tonlar olacaktır. 

Beyaz Parke Renkleri 

Beyaz renk parkeler burada da karşımıza çıkmaktadır. Kullanıldığı ortamdaki etkisi son derece yüksek olan beyaz parkeler uygun yöntemler ile temizliğinde, temizlik konusunda herhangi bir şüphe ya da sorun aklınızda kalmayacaktır. Süt beyazı parkeler ile evinizin havasını değiştirebilir, nefes almasını sağlayabilirsiniz. 

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?