Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Yeni Trend: Derzli Parke
Derzli parke; parkelerin birleşim alanlarında V şeklinde boşluk kalarak birleştirilen parke modelidir. Parkelerde oluşan boşluk görüntüsü derin bir boşluk olmamakla birlikte sadece görüntü bakımından boşluk görünümünü verir. Parkeler kalınlığı ve aşınma sınıfıyla laminantın dayanıklılığını belirtir. Derzli parke modelleri tercih edilirken en önemli husus evdeki eşyalardır. Eşyalar parkeye zarar verebilir.
Laminat Parke Nasıl Parlatılır?
Laminat parkenin en üst katmanı, üretim işlemine bağlı şekilde, birden çok katmandan meydana gelebilen, aşınma yüzeyi ve dekoratif katman olarak yer alır. Yüzey kaplaması, sert ve dayanıklı bir yüzey sağladığı için uzun ömürlü kullanım imkânı yarattığından emin olun. Bunun yanında, özel yapay reçine ile işlem görmüş selülozdan oluşur. Bu anlamda laminat parkeleriniz üzerinde parlatma uygulaması yapılması da önem taşır.
Laminant Parke Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?
Zemin döşemesi olarak kullanılan parkeler her alanda modern şıklığın sağlanmasına yardımcı olur. Parkeler evin bir düzen içerisinde oluşturulmasını ve insanların yaşam alanlarında ayakkabısız bir şekilde dolaşmasını sağlar. Eşyaların her yerde rahatlıkla kullanılması ve modern bir şekilde görünümünün oluşması sağlanır.
Hangi Parkeyi Tercih Etmeli?
Yüzey düzgünlüğü, kalınlığı ve renk dağılımı homojen bir şekilde gerçekleştirilen parkeler tercih edilmelidir. Bu sayede yaşam alanlarının da zemin kaplamasının uzun ömürlü olarak kullanılması sağlanır. Bu konuda kişiler hangi parkeleri tercih etmeliyim gibi fikirlere kapıldığı zaman alanında uzman ve tecrübeli kişilerden hizmet almalıdır.
2021 Parke Trendleri
Parke dekorasyonun en önemli parçalarından biridir. Özelikle parkenin modeli ve rengi evi gösteren bir faktördür, denilebilir. Parke rengi evin havasını değiştirir.
Parkenin Kayması Nasıl Önlenir?
Parkelerin kaymasını önlemek için öncelikle temizlik konusuna dikkat etmek gerekir. Temizlik ürünlerini yanlış kullanmak parkelerinizin zaman içinde kayganlaşmasına neden olur. Öncelikle temizlik malzemelerini doğru kullanmak ve temizliğin doğru yapılması, parkenin kaymasını engeller.
Laminat Parkenin Kullanım Alanları
Laminat parke kullanım alanları incelendiğinde farklı ürünler ön plana çıkar. Kullanılan alana göre parke sınıfları değişiklik gösterir. Bu noktada doğru karar vermek çok büyük önem taşır. Yanlış bir ürün seçimi, uzun ömürlü olmayan bir ürün almış olmanız demektir. Bu durumun önüne geçmek için detaylı bir inceleme yapmanız sizin yararınıza olur.
Laminat Parke Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Günümüzde modern evlerin çok fazla yaygınlaşmaya başladığı görülür. En özel şekilde hazırlanan evler, laminant parkeler ile döşenir. Bunların seçiminde ise öncelikle sert ve kalın ahşap malzemeden imal edilen parkeleri tercih edebilirsiniz. Bir parke ne kadar kalın ve sert ise o oranda dayanıklıdır ve kullanım süresi uzundur.
En Çok Tercih Edilen Parke Markaları
Parke markaları arasından tercihini yapan kişiler, zevkleri ve bütçeleri oranında dilediklerini parkeyi seçer. Parkelerin seçimi sırasında parke markası da büyük önem arz eder. Özellikle yıllardır ismi duyulan ve kalitesini kanıtlamış olan firmaların parkelerini tercih etmeniz tavsiye edilir. Bu konuda dünyaca bilinen parke üreten marka vardır.
Ahşap Lamine Parke Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ahşap lamine parkeleri uzun süre kullanmak isteyen kişiler, her türlü önlemi almalı ve dikkatli bir ürün seçimi yapmalıdır. Parke döşendikten sonra ahşap lamine parkenin hemen kullanılması gerekir. Yaşayan bir ürün olarak bilinen bu ürünler, kullanıcısı ile hemen buluşmak ister. Ahşap lamine parke yüzeylerinin temizliği de çok önemlidir. Doğru şekilde temizliği yapılmazsa kısa süre içinde yapısı bozulur ve kullanımı zorlaşır.