Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Size en uygun parkeyi birlikte bulalım!
Parkeyi uygulayacağınız odanıza, odanızın rengine, odanızdaki mobilya tarzına göre size önereceğimiz parke grupları için iletişime geçin.

İstanbul Masif Parke Modelleri ve Fiyatları

Masif parke kaliteli ve değerli ağaç çeşitlerinden oluşan bir parke modelidir. Yapısı kalkmaz ve homojen olup, yapımında akça ağaç, kayın, ceviz, bambu gibi ağaç türleri kullanılır. Bu parke türünde altı mm’ lik bir sistre payı bulunur. Laminat parkelerin malzemelerinin üstüne, otomatik makinalarda önce birkaç kat zımpara yapılır. Masif parkelerde sistre işlemi, elle kullanılan makinalarda yapılarken cila işlemleri el rulolarıyla yapılır.

Rabıta parke, son dönemlerde kaplama alanlarında en çok kullanılan parke çeşitleri arasındadır. Ana hammaddesi olarak ağaç kullanılan bu parke türü daha çok köknar ağacından imal edilir. Masif parke ahşabın kimyasal özelliğine herhangi bir müdahalede bulunmadığından, doğal yapısı korunan ahşap yer kaplama ürünüdür. Zemin döşeme malzemeleri içerisinde en çok tercih edilen çeşitlerden biri olan parke modelidir. Sağlık açısından bakıldığında da kullanımı ön plana çıkar. Derzli ve cilalı olma özelliğine sahiptir.

Uzun ömürlü olması, ısı İzolasyonu ve ses izolasyonu sağlaması, sistre olabilmesi nedeni ile uzun yıllardan beri tüketiciler tarafından ilk sırada tercih edilenler içinde yer alır. Ana hammadde olarak Afrika’dan ve uzakdoğu ülkelerinden getirilen tomruklardan üretilir. Üretim, dayanıklı, uzun ömürlü ve sert ağaçlardan yapılır. Üzerinde bulunan 6 mm sistre payı, ömür boyu sıcak ve sağlıklı ortam sunar. Çeşitli ebatlarda olabilmesi, parkenin yüzeylerinin düzgün yani uç taraflarında birbirleri ile birleşmeyi sağlayan zıvanalar olur. Kalınlıkları 14mm ile 22mm arasında değişir. Diğer parke türlerine göre masif parke defalarca sistre edilebilir ve ilk günkü görüntüsünü koruyarak uzun ömürlü olur.

Yer döşemesi olarak kullanılan malzemeler içerisinde en çok tercih edilen parkeler farklı türleri ile sunulur. Parkelerin farklı türleri arasında lamine parke, meşe parke, çam parke, masif parke ilk sıralarda yer alırlar.

Masif Parke Modelleri

Masif parke çeşitleri içerisinde masif ahşap parke, meşe masif parke, masif kayın parke gibi modellere ulaşılabilir. Masif parke modelleri arasında masif ahşap parke, ahşabın özelliklerini diğer dekorasyon unsurlarıyla özdeşleştirmek isteyenler için idealdir. Masif ahşap parke, 14 mm kalınlık 12 mm kalınlık 10 mm kalınlık gibi farklı seçenekleri ile vardır.

Meşe masif parke ise meşe ağacının kendine özgü dokusunu görmek ve hissetmek isteyenler için oldukça tercih edilen ürünlerdir. Masif parke renkleri her alan ve ortama uygunluk gösterebilecek zengin içeriktedir. Mutfak dizaynları için meşe masif parke, ilk tercih edilenlerin arasında yer alır. Masif parke modellerinin genişlikleri 80 mm’ den 90 mm’ye kadar değişir.

Masif parkelerin büyük çoğunluğu üretimden kenarlarına girinti ve çıkıntılar uygulanmış olarak çıkar. Böylelikle parkenizin uygulamasını yaparken birbirine monte edilmesini kolaylıkla sağlarsınız. Basit döşeme tahtasından başlayıp geçmişten bugüne kadar ilerleyen teknolojinin sağladığı lazer tekniği ile işlenmiş parkelere kadar uzanan masif parkenin ömrü, uygulandığı binanın ömrü ile çok yakındır.

Parkeler ahşabın tesislerde belirli periyotlardan geçirilerek üretilmesi ile meydana gelir. Masif parke montajında dikkat edilmesi gereken hususların başında zemin altından rutubet gibi olası etkenlerin engellemiş olması gelir. Lamine parkelerin zemine döşenmesi esnasında ortam oda sıcaklığının belli bir seviyede olması, ayrıca sistre cila gibi işlemlerin döşemeden birkaç gün sonra yapılması önem arz eder.

Masif parkelerin bakımları sırasında parkeye zarar verebilecek kimyasal ürünler asst, selülozik esaslı maddelerden ve sert malzemelerden kaçınılmalıdır. Parke temizliğinde ve korunmasında ilk dikkat edilecek başlık ıslak kalmamasıdır. Masif parke özellikleri arasında sayabileceğimiz doğallığı, sağlıklı olması, estetik gözükmesi, uzun ömürlü olması, sıcaklığı ve çevre dostu özellikleri ilk dikkat çekenlerdir.

Masif parkelerde yapılacak olan cila, dış etkilere karşı koruyucu bir özelliği oluşturur. Laminat parke veya masif parke gibi ahşabın yer döşemesi olarak kullanıldığı zeminlerde, cisimlerin taşınması esnasında kaldırılması veya tabanlık kullanılması gerekir. Genel olarak açık renk parkelerde parlak cila, koyu renk parkelerde mat cila kullanımı görüntü olarak daha sağlıklı ortam sağlar. Masif parkelerin ortam montajlarından önce yapılacak alanlara taşınması ve konulması ortam rutubet seviyesine gelmesi için önemlidir. Parkenin kullanım ömrünün uzunluğu, sadece malzeme ve işçilik kalitesi değil tarafından ne kadar özenli olduğuna da bağlıdır.

Masif Parke Fiyatları

Salon, oturma odası, koridor gibi evinizin her bölümünde ahşap yer döşemesi olarak kullanabileceğiniz masif parke model ve çeşitleri tamamen doğal olan yapılarıyla dikkat çekerler. Kimyasal kullanılmadan üretimleri yapıldığı için diğer parkelere göre masif parke fiyatı yüksek olabilir. Masif parke fiyatları, metre karesine ve kalınlıklara göre değişir. Masif parke alırken canlılık katacak ürün seçiminde uzun ömürlü ve garanti süresinin uzun olmasına dikkat ediniz. Masif parke fiyatlarını ses ve ısı yalıtımının diğer partiküllere göre üst düzeyde olması da etkiler.

Masif parkeler dokusu gereği ahşabın tüm özelliklerini tam manasıyla yansıtan ürünlerdir. Masif parkenin kalınlık değerleri zemin döşemelerinizde kullanacağınız alana göre tercih edilmelidir. Yoğun kullanılabilecek alanlarda daha kalın parkelere yönelmek gerekir. Kullanım alanları içerisinde mobilyalar ile birlikte güzel ve sıcak ortamlar oluşturan laminat parke, masif parke ve diğer parke modelleri günümüz koşullarında tercihlerimiz arasında önemli bir yerdedir.

Parke fiyatları belirlenirken kullanılacak olan malzemenin cinsi, yapılacak olan alanın metrekaresi, uygulama esnasında harcanacak işçilik ve diğer yan ürünler bir araya getirilerek belirleme yapılır. Çok uzun yıllar kullanım sağlamak için mutlaka işin uzmanları tarafından kalifiye bir şekilde işlenmelidir.

Masif parke fiyatları ve daha fazla bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?