Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Size en uygun parkeyi birlikte bulalım!
Parkeyi uygulayacağınız odanıza, odanızın rengine, odanızdaki mobilya tarzına göre size önereceğimiz parke grupları için iletişime geçin.

İstanbul Laminat Parke Modelleri ve Fiyatları

İstanbul laminat parke, ev ve iş yerlerinde sıklıkla karşımıza çıkan yüzey kaplama ürünlerinden biridir. Bu ürünler temizliği, sağlıklı oluşu ve güzel görünüşü ile oldukça ilgi görür. Yapay parkeler grubunda yer alan laminat parkeler, yer kaplaması olarak bilinir.

Parkeler farklı modelleri ve özellikleri ile dikkatleri üzerine çeker. Bunun etkili olmasında ise parke markalarının çok çeşitlilik göstermesi etkilidir. Bireyler tercihlerini yaparken kararsız kalır ve ürünlerin özelliklerini detaylı şekilde inceler.

İstanbul laminat parke modelleri son dönemlerde kullanışlı olmaları ile ön plana çıkar. Lamine parkeler grubundan özellikleri ile ayrılan bu parke türü de sıklıkla tercih edilir. Laminat parkeler 4 katmanlı bir malzeme grubunun birleşiminden imal edilir. Denge kâğıdı, MDF, HDF ve lif levhaların birleşimi ile imal edilir.

Seçilen parkeler renkleri ve özellikleri ile en iyisi olmak zorundadır. Ancak bu şekilde kullanımınıza en iyi şekilde hizmet eder. Parke döşemesindeki özensizlik laminat parkenizde hasara yol açabilir. Bu yüzden hem ürünü satın aldığınız yeri hem de montajını yaptırdığınız yeri göz önünde bulundurmalısınız.

Bir parkenin kalitesi kadar, üretilen parke ürünlerinin de en iyi şekilde döşenmesi önem arz eder. Parke sınıflara ayrılan bir ürün olsa da dikkatli döşenmeyen her bir kısmı kabarmalara ve kotlara yol açabilir. Bu durumu yaşamamak adına özenli davranmanız ev ve iş yerlerinizin zemininin düzgünlüğü için çok önemlidir.

İstanbul Laminat Parke Çeşitleri

İstanbul Laminat parke çeşitleri günümüzde birçok farklı özelliğe sahiptir. Masif parkeler, lamine parkeler gibi değişik ürün grupları bulunur. Laminat parkelerden ayrılan bu ürünler, özellikleri ve imal ediliş biçimleri ile değişiklik gösterir. Masif parkelerin ahşap malzemeden yapıldığı bilinir. Bu yüzden deforme olması çok daha kolaydır. Lamine parkeler ise sıvı geçirmez özelliktedir ve daha uzun ömürlüdür.

Parkeler ahşap ve yapay malzemelerden imal edilerek çeşitli gruplara ayrılır. Bunun yanı sıra sıvı geçirip kabarma yapan ve sıvı geçirmeyen sert parkeler görülür. Son zamanlarda desenli olarak da derz görünümlü olan parke çeşitlerinin de olduğu görülür. Bunlar oldukça hoş bir görünüm elde edilmesini sağladığı için özellikle evlerde çok fazla tercih edilir.

Tüm bunların yanı sıra parke kalınlıkları da farklılık gösterir. 31, 32, 33 sınıf olarak 3 grup parke çeşidi görülür. Bu ürünler seçilirken, parkenin kullanılacağı alanın neresi olduğu büyük önem arz eder. Yoğun olarak kullanılan ve kalabalık olan ortamlar için en kalın grup olan 33 sınıf ürünler tavsiye edilir. Evler için ise 31 sınıf grubundaki parkeler yeterli olur. Kullanım alanınıza göre bu sınıflardan birini tercih edebilirsiniz.

Parkelerin kalınlıkları kadar renkleri de çeşitlilik gösterir. Laminat parke renkleri arasında en çok tercih edilenler gül rengi, kül grisi, süt beyazıdır. Bunun yanı sıra açık kahve tonları ve koyu ahşap renkleri de mevcuttur. Parke renklerinde seçim yaparken kullanacağınız yerin durumunu ve eşyalarınızın renklerini göz önünde tutmalısınız. Geniş ve ferah bir ortam yaratmak isteyen kişiler açık rengin ferahlık özelliğinden faydalanır. Ancak lüks görünmek isteyen bir kesim ise ahşap renklerin asilliğinden yararlanmak ister.

Parke rengi ev ortamlarının yanı sıra iş yerleri için de oldukça önemlidir. Yoğun bir insan giriş çıkışının olduğu iş yerlerinde ahşap renginin kir kaldırma özelliğinden faydalanılır. Böylece kir, toz ve benzeri şeyler zemin üzerinde çok fazla belli olmaz.

İstanbul Laminat Parke Fiyatları

İstanbul laminant parke fiyatları, birçok firmada farklı ücretler ile satışa sunulur. Bu durum satış yapan firmanın inisiyatifinde olsa da genellikle firmalar arasında birbirine yakın ücretler ile satış yapıldığı görülür. Parke seçimlerinizde karar vermeniz halinde ücret konusunda bir anlaşmaya varılmalıdır. Özellikle metre kare hesabı üzerinden satış yapılan parkeler, alanınızın büyüklüğü ölçüsünde bir fiyatla size sunulur.

Parke çeşitleri arasında yer alan laminat parke, diğer ürünlere oranla daha az bir ücretle satışa sunulur. Yapay malzemelerden imal edilen bu ürünler, doğal ürünlerden imal edilen lamine ve masif parkelere oranla daha uygun fiyatlıdır. Eğer bütçeniz belli bir miktar ile kısıtlı ise laminat parkeleri seçmeniz daha doğru bir davranış olur.

Evlerden ziyade iş yerleri gibi büyük alanlarda laminat parkenin daha çok kullanıldığı görülür. Bu yerlerin geniş alanlar olması nedeni ile laminat parkenin ucuzluğundan faydalanılır. Ancak bu ürünlerin kullanım süresinin doğal ürünlerden imal edilenlere oranla daha az olduğunu bilmenizde fayda vardır. Ücret konusunu değerlendirirken bu konuya da dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Bunların yanı sıra fiyat teklifi ile sizlere gelen birçok firmada günümüzde bulunur. Bu firmalar, bilgisayar ortamında seçmiş olduğunuz parkenin rengini ve modelini uygulayarak onayınıza sunar. Bu esnada ürünün fiyatı konusunda da sizlere bilgilendirme yapar. Fiyat teklifini kabul edebileceğiniz gibi siz de firmaya fiyat teklifinde bulunabilirsiniz. Böylece indirim yaptırma olanağına da sahip olmuş olursunuz. En güzel İstanbul laminat parke modellerini, daha uyguna almanız için piyasa araştırması yapmanızda fayda vardır.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?