Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Balık Sırtı Parke Nedir?

Parke, yüksek kaliteli bir ahşap zemin kaplamasıdır. Balıksırtı parke, Macar parke olarak da anılmaktadır. Genellikle karo ve parke zeminlerde birbirine 90 derece açı ile uygulanır. Balıksırtı zeminler için ahşap, kırık bir zikzak deseninde dikdörtgenler halinde kesilir. Balıksırtı Lamine parkeler, standart parkelere nazaran daha dar ve kısadır.

Balık Sırtı Parke

Parke, en geleneksel ve popüler zemin kaplamalarından biridir. Mekânlara doğallık ve atmosfer kazandırmasının yanı sıra gerçek bir ahşap parke ile aynı çeşitliliği sunması tesadüf değildir. Parke zeminler farklı renklerde, biçimlerde ve sınıflandırmalarda mevcuttur. Yüzey işlemlerinin seçimi eşit derecede geniştir.

En moda trendlerden biri olan balıksırtı parke geleneksel ve zamansız döşeme desenleridir. Balıksırtı yerleşiminde, parke çıtaları dik açılarda düzenlenmiştir. Ortaya çıkan düzenli ve simetrik şekiller sivri uçları andırıyor. Bu tür bir zemin döşemesinin çok zarif bir çeşidi Fransız balıksırtıdır. Tüm balıksırtı desenleri, balıksırtının iki yarısının her biri ışıkta kendi yolunda parladığı için zarif optik efektler yaratır. Bu tür parke döşeme, geniş odalar için uygundur.

Balıksırtı Parke Çeşitleri

Parke çok çeşitli ve dolayısıyla birden fazla kullanım olanağı sunar. Her alandan en iyi şekilde yararlanmak için evinizi dekore edebilirsiniz.

Klasik uygulama alanı oturma odası ve yatak odasıdır. Parke, yatak odasına doğal bir görünüm kazandırır. Örneğin meşe gibi hafif zeminler çok popülerdir. Minimaliz bir ortam yaratırlar. Prefabrik koyu ahşap parke, beyaz mobilyalı geniş odalarda harika görünür. Plank zeminler de mutfakta giderek daha sık kullanılıyor. Örneğin, küçük ve modern bir mutfakta kestane rengi bir kayın ilginç bir zıtlık oluşturur.

Balık Sırtı Masif Parke

Masif parkelerin, çok daha kalın birinci sınıf ahşaptan yapıldığı ve son derece dayanıklı oldukları için en iyi ahşap zemin türleri olarak kabul edilir. Ahşabın güzelliğini canlandırmak, dekorasyon tarzına ve konut sakinlerinin tercihine bağlıdır. Renge göre seçilen masif ahşap, çubuklardan oluşan bir kaplamadır. Bükülme ve çatlama yapmayan dayanıklı bir malzemedir. Zeminin restorasyonu 2 veya 3 kez gerçekleşebilir.

Balık Sırtı Laminat Parke

Laminat parkeler uzun bir süredir yaşam alanlarımızda bize eşlik ederek, bulunduğu alanlara kendine has bir hava veren zemin döşemeleri olarak daha konforlu, daha renkli, daha ferah ve/veya lüks bir alan oluşturmak istediğimizde bizlere çeşitli tasarımlar sunmaktadır. 

Balık sırtı parkeler mutlaka herhangi bir alanda rastladığınız zemin tasarımlarıdır. Son zamanlarda evlerin tasarımında sıklıkla tercih edilen, farklı tasarım zevklerine uyum sağlayan, tamamlayıcı etkisi ile evinizi yenileyen balık sırtı laminat parkeler zamansız olarak nitelendiriliyor. 

Balık sırtı laminat parke uygulamaları geniş renk ve ton skalası, ahşap stilleri ve malzeme yelpazesindeki ürünler ile geniş bir V tasarım şıklığını her alanda yakalamanızı sağlar. Bu parke döşeme şekli evler için kusursuz bir seçenektir. Kullanılan tonlar, modern dünyanın sunduğu çeşitlilik sayesinde her zevke ve her eve büyüleyici dokunuşları sağlamaktadır. Duvarlarınız, mobilyalarınız, halı ve aksesuarlarınız balık sırtı parkeleriniz ile bir armoni içerisinde olacaktır. 

Balık sırtı laminatlar otantik dokusu ve uzun ömürlülüğü ile kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir seçenektir. Neme karşı yüksek oranda dayanıklı olan balık sırtı modelleri evinizde, ofisinizde görmek isteyeceğiniz tasarımsal bir zevke sahiptir. 

Balık Sırtı Lamine Parke

Balık sırtı parke modelleri, kendine has desen modeli ile kullanıldığı alanı/alanları olduğundan daha büyük ve ferah gösteren bir etkiye sahiptir. Bu nedenle balık sırtı lamine parke modelleri dar alanlar için oldukça ideal bir seçenek olarak değerlendirilmektedir. Tasarımsal özelliği sayesinde hareket yanılsaması sağlayan tarzı ile özellikle dar alanlarda açık ton tercihi ile de bambaşka bir etki yaratarak, alanınız baştan yaratılabilir. 

Balık sırtı parke modellerinin montaj süresi ise diğer parkelerin montaj evrelerinden daha farklıdır. Balık sırtı parke modellerinin yerlşimi oldukça pratik bir süreç içermektedir. Yenilikçi bir tıklama sistemine sahip olan bu işçilik için yapıştırıcı bir maddeye gerek duyulmadan kolayca uygulama sağlanabilir. 

Balık sırtı modeller genel itibari ile temizliği oldukça kolay ürünlerdir. Macar parke olarak da anılan bu parkaler her türlü iç mekan için idealdir. Balık sırtı modeller ile hayal ettiğiniz her çağa zaman yolculuğuna çıkabilirsiniz. Modern zevklerinize, klasik çizgilerinize, yüzyıl ortası tarzlara hitap eden, her türlü dokunuşu sağlayarak, ortamınızın atmosferini tamamen değiştirebileceğiniz balık sırtı lamine modelleri ile evinizi yenileyin. 

Balık Sırtı Parke Fiyatları

Balıksırtı parke döşeme için kullandığınız ahşap türlerinin tarzı, kalitesi ve metrekare başına fiyatlandırmasını mükemmel bir şekilde belirler. Size güzel bir doku ve cilalı bir görünüm verecek ahşap istiyorsanız seçiminiz tamamen bütçenize ve zevkinize bağlıdır. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Konusunda uzman çalışanlarımız sizleri aydınlatacaktır.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?