Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Balık Sırtı Parke Nedir?

Parke, yüksek kaliteli bir ahşap zemin kaplamasıdır. Balıksırtı parke, Macar parke olarak da anılmaktadır. Genellikle karo ve parke zeminlerde birbirine 90 derece açı ile uygulanır. Balıksırtı zeminler için ahşap, kırık bir zikzak deseninde dikdörtgenler halinde kesilir. Balıksırtı Lamine parkeler, standart parkelere nazaran daha dar ve kısadır.

Balık Sırtı Parke

Parke, en geleneksel ve popüler zemin kaplamalarından biridir. Mekânlara doğallık ve atmosfer kazandırmasının yanı sıra gerçek bir ahşap parke ile aynı çeşitliliği sunması tesadüf değildir. Parke zeminler farklı renklerde, biçimlerde ve sınıflandırmalarda mevcuttur. Yüzey işlemlerinin seçimi eşit derecede geniştir.

En moda trendlerden biri olan balıksırtı parke geleneksel ve zamansız döşeme desenleridir. Balıksırtı yerleşiminde, parke çıtaları dik açılarda düzenlenmiştir. Ortaya çıkan düzenli ve simetrik şekiller sivri uçları andırıyor. Bu tür bir zemin döşemesinin çok zarif bir çeşidi Fransız balıksırtıdır. Tüm balıksırtı desenleri, balıksırtının iki yarısının her biri ışıkta kendi yolunda parladığı için zarif optik efektler yaratır. Bu tür parke döşeme, geniş odalar için uygundur.

Balıksırtı Parke Çeşitleri

Parke çok çeşitli ve dolayısıyla birden fazla kullanım olanağı sunar. Her alandan en iyi şekilde yararlanmak için evinizi dekore edebilirsiniz.

Klasik uygulama alanı oturma odası ve yatak odasıdır. Parke, yatak odasına doğal bir görünüm kazandırır. Örneğin meşe gibi hafif zeminler çok popülerdir. Minimaliz bir ortam yaratırlar. Prefabrik koyu ahşap parke, beyaz mobilyalı geniş odalarda harika görünür. Plank zeminler de mutfakta giderek daha sık kullanılıyor. Örneğin, küçük ve modern bir mutfakta kestane rengi bir kayın ilginç bir zıtlık oluşturur.

Masif Parke

Masif parkelerin, çok daha kalın birinci sınıf ahşaptan yapıldığı ve son derece dayanıklı oldukları için en iyi ahşap zemin türleri olarak kabul edilir. Ahşabın güzelliğini canlandırmak, dekorasyon tarzına ve konut sakinlerinin tercihine bağlıdır. Renge göre seçilen masif ahşap, çubuklardan oluşan bir kaplamadır. Bükülme ve çatlama yapmayan dayanıklı bir malzemedir. Zeminin restorasyonu 2 veya 3 kez gerçekleşebilir.

Laminat Parke

Laminatın doğuşu 1980'lerin ortalarına kadar uzanır ve bugün hala sadelikle karakterize edilen modern ve sürdürülebilir bir yaşamı simgelemektedir.
Oturma odasına, yatak odasına veya çocuk odasına laminat parke döşenebilir. Laminat çıtalarını neme karşı özel koruma sağlarsanız, mutfak ve banyoda da kullanabilirsiniz ve genellikle aseptik olan bu alanlara muazzam bir görsel sıcaklık katar.

  • Yüksek kaliteli laminat parkeler çok dayanıklıdır: Çizilmeye ve aşınmaya dayanıklı yüzey, zemininizin keyfini uzun süre çıkarmanızı sağlar.
  • Yüzey ayrıca özel bir emprenyeye sahiptir: güneş ışınları onu hiç etkilemez. Dekorasyonun renkleri parlaklığını korur.
  • Laminatı, yapıştırıcıya ihtiyaç duymadan bir tıklama sistemi ile kendiniz yerleştirebilirsiniz.
  • Yenilikçi kurulum sistemimiz, aynı zamanda bağlantı hassasiyetini ve şekil stabilizesini de garanti eder.
  • Tüm laminat parkelerimiz, ısıyı ve soğuğu yüzeye ve dolayısıyla ayaklara iyi ilettikleri için yerden ısıtma ve soğutma üzerine kurulum için uygundur.

Lamine Parke

Lamine parkenin çok katmanlı yapısı, birkaç farklı ahşap parçasının tek bir ünitede birleştirilmesiyle elde edilir. Aynı zamanda sağlamlığı ve uzun ömürlü olmasını garanti eder. Lamine parke standartlarımız, orijinal görünümünü daha uzun süre korumak ve çizikleri göstermemek için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır.

Üç katmanlı Lamine parkenin alt katmanı, en kaliteli yumuşak ahşap kaplamadan yapılmıştır. Orta katman için bir taban görevi görerek parkenin izolasyon özelliklerini arttırır. Aynı zamanda daha iyi sertlik ve stabilite sağlar. Bu iki katman bir araya getirildiğinde, üç katmanlı parkenin "kalbi" olan ve birincil işlevi zemini dört mevsim değişen iklime göre ayarlamak olan parke oluşur.

Lamine parkeler, zeminin boyutlarına göre ayarlanmış ve modern teknolojinin desteğiyle parkelere yüksek stabilize garanti eder. Geleneksel çok katmanlı parke bağlantı sistemi dil ve oluk kullanılarak birbirine kaynaştırılır. Lamine parkenin her bir levhası, dörtkenarın tamamında hafifçe eğimli kenarlarla vurgulanan ve tüm alana benzersiz bir görünüm verir. Parkenin önceden hazırlanmış yüzeye yapıştırılarak döşenmesi en sağlıklı seçimdir.

Balık Sırtı Parke Fiyatları

Balıksırtı parke döşeme için kullandığınız ahşap türlerinin tarzı, kalitesi ve metrekare başına fiyatlandırmasını mükemmel bir şekilde belirler. Size güzel bir doku ve cilalı bir görünüm verecek ahşap istiyorsanız seçiminiz tamamen bütçenize ve zevkinize bağlıdır. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Konusunda uzman çalışanlarımız sizleri aydınlatacaktır.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?