Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
En Çok Tercih Edilen Parke Markaları

Parke markaları arasından tercihini yapan kişiler, zevkleri ve bütçeleri oranında dilediklerini parkeyi seçer. Günümüzde hemen hemen her yerde kullanıldığı görülen yer kaplamalarından biri de parkelerdir. Parkeler farklı modellerde, renklerde ve kalınlıklarda imal edilir. Bunun nedeni, kullanılacak olan alanın farklılık göstermesidir.

Sıklıkla tercih edilen parkeler, renkleri ile de göz doldurur. Güzel bir görünüme sahip olmak isteyen herkes, ev ve iş yerlerine son moda renkleri tercih eder. Renkleri, kalınlıkları ve desenleri ile farklı parke modelleri bulunur. Bu parkeler, birçok firma tarafından imal edilerek ev ve iş yerlerine ulaşır.

Parkelerin seçimi sırasında parke markası da büyük önem arz eder. Özellikle yıllardır ismi duyulan ve kalitesini kanıtlamış olan firmaların parkelerini tercih etmeniz tavsiye edilir. Bu konuda dünyaca bilinen parke üreten marka vardır.

Parke Markalarının İncelenmesi

Parke markaları arasında yılladır adını duyuran Floorpan Parke özellikleri ile ilgiyi üstüne çekmeyi başarmıştır. Sigara ateşine dayanıklı olan, ultra viyole ışınlarına karşı dayanıklı, alttan ısıtmalı yerler için uygun, çabuk temizlenen ve çizilmez parkeleri ile ün kazanmış bir firmadır. Ev ve iş yerleri için güvenle tercih edilebilecek en iyi kalite sunan bir markadır.

Parke tercihi yaparken farklı markaları göz önünde bulundurmak her zaman işinize yarar. Bu konuda kendini geliştirmiş ve ürünleri ile adını duyurmuş Agt Parke markası da mevcuttur. Bu parkeler 8 mm kalınlığında olup her türlü renk ve modelde bulunabilir.

Parkelerin arasında en iyi olanı olarak bilinen ise Çamsan Parke markasıdır. Ülkemizde imal edilen bu parkeler, 15 yıl boyunca hiçbir bozulma olmadan kullanılabilen ürünlerdir. Özellikle kalabalık ortamlarda ve evlerinde rahatlığı isteyen kişiler bu parke markasından ürün seçer.

Fiyatlarına Göre Parke Markaları

Parke seçiminde parke fiyatı da oldukça önem arz eden bir husustur. Özelikle büyük alanlar için bir yer kaplaması yapılacaksa maddi konu daha fazla ön plana çıkar. Egger Parke fiyatı ile de göz dolduran bir markadır. Parkeler arasında en yüksek fiyattan satılan ürünlerin başında gelir. Bu markada önemli olan parkenin uzun yıllar ürüne garanti olanağı sağlamasıdır. Bu yüzden de iş yerlerinde daha çok kullanıldığı görülür.

Parke alanında bir başka marka olarak Vario Parke görülür. Çizilmeye karşı dayanıklı olan, uzun ömürlü olan bu ürünler, evler için özellikle çok tercih edilir. Bu parke markasında fiyatlandırma oldukça uygundur. Özellikle evler için tercih edilen bu markanın ürünleri, modelleri ile de farklı bir tarz yansıtır.

Renkler ile Uyumlu Olmak

Parke renklerini seçerken markalar arasındaki tonlama farkına dikkat ederek yapmak önemlidir. Her marka kendine has desen ve renkler ile piyasaya çıkar. Duvar rengini göz önünde bulunduran kişiler, mobilyalarını da düşünerek parke rengine karar verir. Renkleri ve desenleri ile son zamanlarda adını kanıtlayan parke markası olarak Quick Step Parke görülür. Derzli ve derzsiz modelleri ile doğal bir taş görünümü veren bu parkeler, balkonlarda da kullanılmaya başlanmıştır.

Peli Parke markası ise özellikleri ile dikkat çeker. Ev ve iş yerlerinize farklılık ve gösteriş katan bu parkeler, zevk sahibi olduğunuzun en net kanıtıdır. Açık tonlarındaki parke modelleri ile ahşap renginin koyuluğunu bile değiştirmeyi başarmıştır. Bu markanın satıcı olan firmada her rengini rahatlıkla bulmak mümkündür.

Parkelerin Sınıflara Ayrılması

Parke sınıfı, ürünlerin seçiminde ilk dikkat edilecek konular arasında yer alır. Günümüzde her marka tarafından imal edilen parkeler, farklı bir sınıflandırma ile birbirinden ayrılır. Parke sınıfları incelenecek olursa 31, 32, 33 sınıfında parke bulmak mümkündür. En kalın olan parkenin 33 sınıfına ait olduğu bilinir. Bu parkeler hastane ve alışveriş merkezi gibi yoğun ve kalabalık alanlarda tercih edilir.

Evlerde ise daha çok 31 sınıfında yer alan parkeler tercih edilir. Çünkü bir ev içinde yaşayan kişi sayısı bellidir ve kalabalık olma durumu da çok fazla yoktur. Bu nedenler parke alırken bu ayrıntıyı göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Parkelerin Karşılaştırılması

Parkeler farklı markalarda olduğu kadar farklı özellikleri ile de birbirinden ayrılır. Burada önemli olan parke seçiminde önceliğinizin ne olduğuna karar vermiş olmanızdır. Uzun ömürlü bir parke isteyen kişiler, nefes alabilen ve doğal malzemelerden imal edilen parkeleri tercih etmelidir. Doğal içerikleri ile diğer gruplardan ayrılan lamine parke, bu alanda en iyi parke olarak bilinir.

Masif parke, ahşap parke olarak bilinir. Lamine parkeler gibi oldukça yoğun şekilde talep görür. Bunun olmasında ise ses geçirmemesi, ısı yalıtımını iyi yapması ve yıllar kullanılabilir olması gelir. Bu parkelerin kendini yenileyebilen ürünler olması canlılığı hakkında kesin bilgi verir. Nefes alabilme özelliği sayesinde nemi üzerinde tutmaz. Böylece kabarma ve kotlaşma olmamasına yardımcı olur. Bu yüzden de vereceğiniz en iyi kararlardan birisi de masif parke seçiminizdir.

Rahatlığın Sağlanması İçin Parkeler

Her birey yapmış olduğu seçimler ile ev ve iş yerinde rahatlığı yakalamak ister. Bu durum bazen yanlış kararlar nedeni ile zorlaşsa da çoğu zaman doğru kararlar verilir. Rahatlığını düşünen kişilerin ilk tercihlerinden olan parkeler, ev ve iş yerlerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Özellikle temizliğinin kolay olması ve ısıyı koruması nedeni ile sık tercih edilir.

Güvenle uzun yıllar kullanılan parkeler, rahatlığının yanı sıra temizliği ve görünümü ile de ilgiyi kendine çeker. Farklı modeller ve renkler için firma ziyaret edilmeli, ürünlerin kalitesi incelenmelidir. Sağlıkla ve temiz bir hata sürmek isteyenlerin ilk tercihi olarak parkeler, son dönemlerin en çok kullanılan ev ürünlerinin başında gelir.

Laminat Parke Markaları

Ev dizaynı, ofis tasarımı, bulunduğunuz alanların zevkinize göre şekillenmesi, heyecan verici bir süreçtir ve süreçte doğru adımlar atmak uzun vadede sizi mutlu edecek, sorun çıkarmayacak seçimler yaptığınız anlamına gelmektedir. 

Parke ile evinizin/ofisinizin zemini renklendirmek ve evinize/ofisinize hava katmak istediğinizde, geniş bir sektör olan parkecilik sektörü arasından kaliteli bir firma bulmak oldukça zorlayıcı bir süreç olabilir. Özellikle tecrübe sahibi değilseniz, bu durum daha can sıkıcı ve içinden çıkılmaz bir duruma dönüşebilir. 

İlk adımınız kendi kriterlerinizi seçmek ve bu doğrultuda tercihlerinizi indirgemektedir. Öncelikli aradığınız niteliklere göre hareket etmeniz, işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Model sizin için ilk sırada mı? Kullanışlı olması sizin için daha mı önemli? Suya dayanıklı olmasını istiyor musunuz? Kaliteden ödün veremez misiniz? Bu soruların cevapları sizi kendiliğinden cevaba götürecektir. 

Parkeler arasında çeşitli özellikleri ile kullanıcıların gönlünü kazanmış Floorpan parke ihtiyacınız olan her şeyi size sunabilecek kalite ve donanıma sahiptir. Geniş model yelpazesi ile her tür ve renkte aradığınızı bulabileceğiniz Agt Parke estetik görünüşü ve 8mm kalınlığı ile gönlünüzü feth edebilir. Türkiye’de üretilen Çamsan Parke en iyiler arasındadır ve mutlaka göz atmanız gereken tasarım çizgisine sahiptir. 

Lamine Parke Markaları

Lamine parkeler laminat parkelere nazaran üretim aşamalarında ve ham madde olarak farklılık gösteren ve bu farkın fiyatların da yansıdığı ürünler olarak söylenebilir. Ev ve ofisler için farklı bir hava, kaliteli bir estetik görünüm sağlayan lamine parkeler için önemli kriterler bulunmaktadır. Son dönemlerin popüler döşeme ürünlerinden olan lamine parkeler için mutlaka göz önünde bulundurulması gereken kriterler mevcuttur. 

Lamine parkeler ve parke markaları arasında tercih yaparken göz önünde bulundurmanız gereken; estetik, kullanışlılık, kalite, kalınlık, temizlik kolaylığı gibi faktörlerin tarafınızdan cevaplanması ve bu yönde karar verilmesi ileriye dönük olarak düşünüldüğünde de sizi mutlu edecek ve hayal kırıklığının önüne geçecektir. 

Floorpan parke modelleri arasında en fazla çeşitliliğin oldu markalar arasında gösterilebilir. Çeşitli desenler ile parke karnavalığı sunan floorpan ürünleri arasından seçim yapmak oldukça keyifli olacaktır. Çamsan ise uzun ömürlü parkeleri ve müşteri memnuniyeti ile özellikle klasik sevenlerin göz bebeği olan markadır. Parkeler arasında seçim yapmadan önce istekleriniz doğrultusunda, kaliteli ve güvenilir marka araştırmasına çıkmak, en doğru adım olacaktır.

En iyi parke markası tercihleri ve bu konuda uzman desteği almak için bizlere ulaşmanız yeterlidir. Profesyonel ve hızlı şekilde istekleriniz doğrultusunda işlemleri gerçekleştireceğiz.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?