Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
En Çok Tercih Edilen Parke Renkleri

Trendlere ayak uydurmak için pazarı sürekli analiz etmek önemlidir. Bu şekilde beğenilerin hangi yönde hareket ettiğini ve ön planda olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Parke trendlerini tanıtmak ve geliştirmeye yardımcı olmak bizim için çok önemlidir.

Siz müşterilerimize her zaman en modern parke modelleri sunmaktayız. İyi seçilmiş, çağdaş bir zemin kaplaması, bir mülkün değerini ve çekiciliğini büyük ölçüde artırır. Laminat parke kaplamalarında en çok tercih edilen renklerin, meşe, gri, ceviz, çam olduğu bilinmektedir. Parke renkleri arasından evinize en uygun olanı seçip farklılık yaratabilirsiniz.

Meşe Rengi Parkeler

Bu ağaç, pratikte karanlık ormanların kraliçesidir. Meşe aynı anda hem doğal hem de asil görünür, bu nedenle özellikle doğal duvar ve zemin renkleri onunla harika bir uyum içindedir. Ayrıca çok tercih edilen laminat parke renkleri arasında yer alan en çok meşe rengidir. Bu açık renkli parkeler sakin, özgün bir atmosfer yaratır. Lamine parkenin, geniş renk seçeneği arasında, meşe rengi özellikle aranmaktadır.

Gri Parkeler

Gri parke, evin benzersiz vintage buluntular ve tasarım mobilya karışımıyla mükemmel uyum sağlar. Güçlü renk dalgalanmaları ile sessiz, hafif, sıcak bir gri tonu yaratmak için füme yüzeyi doğal yağ ile işlenebilir.

Ceviz Rengi Parkeler

Ceviz, ahşap mobilya trendi ile birlikte koyu renkte parkeler, oturma odalarında kendine yer buldu. Bizler özellikle ceviz ağacına düşkünüzdür. Çok koyu olan parke satın alırsanız, açık tonlarda veya krem ​​renkli mobilyalarla çok güçlü bir kontrast oluşturursunuz. Ancak zemin yeterince karanlık değilse, oda soğuk görünür. Koyu parke, parke koyu renkliyse, genellikle tropikal bir ahşap veya cevizdir. Bu tür ahşaba gerekli değeri vermek için yaşam alanlarınızda net kontrastlar oluşturmalısınız.

Çam Rengi Parkeler

Çam zeminlerle ilgili belki de en dikkat çekici şey, ne kadar süre hayatta kalabilecekleridir. Diğer ahşap yüzeylerde olduğu gibi, düzgün bir şekilde bakımı yapılmış masif çam zemin, nesiller boyu sürebilir. Ayrıca, çam zemin kaplamanın cilalanması özellikle kolaydır çünkü çok yumuşaktır, kolaylıkla zımparalayabilirsiniz.

Unutmayın! Çoğu ahşap döşeme gibi, çam da sağlam bir mühendislik ürünüdür. Masif ahşap, neredeyse birçok sefer zımparalanıp cilalanabilir. Ve hatta en iyi ahşap döşeme en fazla birkaç kez zımparalanabilir ve düzeltilebilir. Çam genellikle en güzel ve en iyi zemin döşemelerinden biri olarak düşünülür. Ayrıca standart çam veya budaklı çam arasından seçim yaparak kendinize tamamen farklı bir estetik kazandırabilirsiniz.

Budaklı çam, doğal budaklı görünümünü ortaya çıkaran hoş bir çam çeşididir. Eskitme parke size doğal bir his verir. En büyük seçiminiz hangi tür çam istediğinize karar vermek olacak! Çam, sürdürülebilir bir yumuşak ağaçtır. Çam döşemenin bakımına ve korunmasına dikkat edilmelidir. Birkaç yılda bir, cilayı soymak, kusurları zımparalamak ve yeni bir son kat uygulamak isteyeceksiniz. Bu bakımın iyi tarafı, ahşap rengi her seferinde yeni bir görünüm kazanmasıdır.

Bellirttiğimiz renkler, en çok tercih edilen laminat parke renkleri arasında yer almaktadır.

Laminat Parkenin Avantajları

Laminat parke son derece dayanıklıdır. Sert bir dış katman ve reçine kaplama ile korunan laminat zemin, herhangi bir parke, vinil veya halıdan çok daha güçlü ve çizilmeye, darbelere dayanıklı daha uzun ömürlüdür. Köpeklere, kedilere, çocuklara ve hatta yüksek topuklu ayakkabılara neredeyse dayanıklıdır.

Laminat parke lekeye, solmaya ve neme karşı uzun ömürlüdür. Çoğu laminat parke üreticisi lekelere, solmaya ve nem hasarına karşı kapsamlı garanti koruması sunar. Tasarım stüdyomuz aracılığıyla sunulan laminat 25 yıl garantilidir.

Laminat parkenin temizlenmesi ve bakımı kolaydır. Laminatın üstün leke ve neme dayanıklı yüzey kaplaması, dökülmeleri ve diğer pislikleri yönetmeyi kolaylaştırır. Bu özel yüzey, harika görünmesini sağlamak için cila gerektirmez.

Laminat parke ekonomiktir. Laminat parke başlangıçta diğer sert yüzeyli zeminlerden genellikle daha ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü düşünüldüğünde özellikle ekonomik bir seçim haline gelir.

Laminat parke çeşitli stiller sunar. Birçok laminat parke, parke veya taşın otantik görünümünü taklit ederken, yeni stiller ve renkler için olanaklar sınırsızdır. Çeşitli renk tonları ve desenler, ister zengin ve zarif, ister havalı ve çağdaş olsun, zemini odanızın tam ruh hali ve stiliyle eşleştirmenizi sağlar.

Laminat Parke Seçiminde Renklerin Önemi

Ahşap ve laminat parke seçimi göz korkutucu bir iş olabilir. Dipsiz bir marka, kalınlık, kalite ve tıklama sistemi seçeneği var. Ve teknik olan her şeyi bir kez anladıktan sonra, aralarından en önemli seçimi yapmalısınız. Laminat parkenin doğru rengi nasıl seçilir? Göz önünde bulundurulması gereken çok fazla seçenek olduğu için kafa karıştırıcı ve biraz da bunaltıcı olabilir.

Koyu veya Açık Renk Döşeme

Burada hepimizin kendi tercihleri ​​​​vardır, ancak hangisi sizin alanınız için en iyi sonucu verir. Aşağıdaki noktalardan herhangi birine sahipseniz, koyu renk döşeme genellikle harika görünebilir:

 • İyi doğal ışık alan odalarınız varsa
 • Hafif bir duvar renginiz var
 • Zengin bir iç mekân yaratırken
 • Karamsar bir iç mekân yaratırken
 • Rahat bir iç mekân yaratırken
 • Daha geniş alanlar karanlık bir zeminden yararlanabilir

Açık renkli laminat parke (veya gerçek ahşap), herhangi bir alanı aydınlatmaya yardımcı olabileceğinden çalışmak biraz daha kolaydır. Hafif döşemeyi şu durumlarda seçin:

 • Bir alanın aydınlatılması gerektiğinde
 • Daha küçük alanlarda
 • Sakinleştirici bir iç mekân yaratmak için
 • Pastel renklerle süslerken
 • Doku eklerken, örneğin kilim
 • Zıtlık oluşturmak için. Örneğin aksesuarlarla renk sıçraması eklemek

Rüstik mi, Temiz Dekorlar mı?

Laminat parke renklerini seçerken dekor stili de önemlidir. Uzun vadede burada olduğunu düşündüğümüz rüstik ahşap döşemeye yönelik gerçek bir eğilim var. Laminat giderek daha gerçekçi hale geldikçe, rüstik ve eskitilmiş tarzdaki dekorların popülaritesi gerçekten arttı. Bu ahşap türü, budak, yarık ve renk çeşitliliği gibi birçok doğal özelliğe sahiptir. Son derece çok yönlüdür ve hem geleneksel hem de modern alanlarda iyi sonuç verir.

Çok sayıda döşemenin görünür olduğu çok geniş alanlarda daha temiz bir stil tercih edin. Laminat parke desen tekrarlarına sahip olacak ve bunların çok geniş bir alanda tanımlanması kolay olabilir. Halı ve mobilyalarla iyi bir şekilde ayrılmışsa, sorun olmaz.

Aşağıdaki durumlarda renkli dekorlar seçin

 • Gerçekten göze çarpan bir şey istiyorsanız
 • Zemin ana özellik olarak ön plana çıkarmak istiyorsanız
 • Temalı alanlar için EG. Oyun odaları veya çocuk odaları
 • Tasarım odaklı alanlarda EG. Kafeler, Salonlar vb.
 • Bir iç mekâna enerji eklemek için
 • İç tasarım becerilerinize güvendiğinizde

Aşağıdaki durumlarda doğal bir ahşap gölge seçin:

 • Güvenli oynamak istiyorsun
 • Doğal bir iç mekân yaratmak için

Bir özellik oluşturmak için çarpıcı mobilyalarınız veya aksesuarlarınız olduğunda
Zamansız iç mekânlar için

Fayans efektli laminatlar için aşağıdakilere göz atın

 • Banyolar
 • Mutfaklar ve kullanım alanları.
 • Ultra modern döşeme
 • Salonlar gibi pratik çalışma alanları.

Gri laminat zemin iç dekorasyon için, gri Laminat Parke şu durumlarda harikadır,

 • Renkli aksesuarlarla zıtlık oluşturabiliyorsanız
 • Lüks bir his yaratmak için

Bütçe dostu, çok çeşitli renk ve tasarım seçenekleri, kurulumu kolay ve evlere hayat veren üründür. Laminat parke, eviniz için aradığınız tüm faydaları sağlar. Bu kaplamanın çok uygun maliyetli olması, ancak çok gerçekçi görünmesi ve hissettirmesi, onu döşeme dünyasının favorilerinden biri haline getirdi. Buna kolay kurulumunu da ekleyebilirsiniz. Dışarıda çok fazla seçenek varken, umarız sizlere bir nebzede olsa yardım sağlayabilmişizdir. Laminat parkenin doğru rengini nasıl seçeceğinizden hala emin değilseniz, ekibimizle iletişime geçin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?