Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
İç Mekan Dekorasyonuna Uygun Parke Seçimi

Parkeler, bir evin en dikkat çekici dekoratif unsurlarından birisidir. Fakat bunun yanında konforun ve estetiğin de önemli bir bileşenidir. Evlerimizde iç mekan dekorasyonunu en iyi şekilde tamamlayacak uygun parke modeli nasıl seçilir, hangi kriterlere dikkat etmek gerekir? 

Parkenin Ev Dekorasyonu için Önemi

Evlerimizde kullandığımız zemin dekorasyon ürünleri, iç tasarımın ana unsurlarından biridir. Ve döşeme seçimi, evinizin tarzının ve dekorunun büyük ölçüde bağlı olacağı çok önemli bir karardır. Mekanınıza sıcaklık ve stil katmak istiyorsanız, ev iç mekanları için parke döşeme harika bir seçimdir. Ayrıca yalıtım sağlamasının da ek bir faydası olduğunu söylememiz gerekir. Bilinçli bir karar verebilmeniz ve sizin için en iyi olanı seçebilmenize yardımcı olmak için dikkat etmeniz gerekenler:

Parke Seçiminde Doğru Tasarım

Genel olarak, zemin döşeme açık, orta ve koyu olarak 3 gruba ayrılır. Hangisinin sizin için işe yaradığına karar vermeden önce düşünmeniz gereken bazı şeyler var. Evinizin büyüklüğünü, mekanın aldığı doğal ışık miktarını ve kişisel tarzınızı göz önünde bulundurun, böylece parke döşeme işlemi sonunda harika bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

Örneğin, bol ışık alan büyük bir apartman dairesinde, seçtiğiniz hemen hemen her tür parke buna yakışacaktır. Ancak küçük ve karanlık bir alanda açık renkli parke döşeme seçimi daha idealdir. Ayrıca mobilyanızın stilini ve rengini de dikkate aldığınızdan emin olun, çünkü parke döşemenin tüm renkleri her türlü mobilya ve dekor stiliyle iyi uyum sağlamaz.

Parke Seçiminde Stil 

Parkeler, pek çok farklı desen ve çizginin bir araya getirilmesi ile evinizde farklı stiller kazandıracak estetik zemin kaplama ürünleridir. Doğru bir planlama ile zemininizin güzel görünmesi için istediğiniz dekoratif desenleri uygulayabilirsiniz. Parke zeminler, onları diğer birçok döşeme türünden ayıran benzersiz bir görünüm sağlar. Balıksırtı zemin kaplama, evinizi mükemmel bir şekilde tamamlayabilecek benzersiz bir tasarım sunduğu için oldukça popülerdir.

Parke seçimi stillerinde benzersiz görünümlere ilgi duyuyorsanız, üst menüde yer alan “Ürünlerimiz” sekmesi altında ihtiyaç duyduğunuz parke modellerinden birisini seçebilirsiniz. Laminant, lamine ve masif gibi modeller arasından beğendiğiniz bir model üzerinde durabilirsiniz.

Bütçenizi Düşünün ve Kaliteden Taviz Vermeyin

Düşünmeniz gereken bir diğer önemli şey de, sahip olduğunuz bütçe ve yeni dairenize ne kadar yatırım yapmak istediğinizdir. Döşeme malzemesi, temeli kaplayan ve zeminin yüzeyini oluşturan şeydir. Parke, karo boyutunda bir ızgaraya entegre edilmiş daha küçük parça bloklarından oluşur. Laminant, lamine ahşap ve masif ahşap gibi farklı kalite ve fiyatlarda üretilmektedir. Her biri farklı stil ve modellere sahiptir. Fakat bütçenizi göz önünde bulundururken kaliteden taviz vermeyin. Parke Parke ürünleri ile ekonomik ve kaliteli bir alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bol Ürün ve Model Seçeneği Sunan Markaları Tercih Edin

Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda, herkesin zevkleri ve ilgileri farklıdır. Kimileri açık renk tonlarından hoşlanabilirken, kimileri masifin doğal dokusuna hayrandır. Bu nedenle evinizde uzun süreli bir kullanım için tercih edeceğiniz parke markası, size geniş bir ürün ve model gamı sunmalıdır. Parke Parke olarak pek çok farklı kategoride onlarca parke modeli ile hizmet veriyoruz. Dayanıklılık, konfor, estetik ve dekorasyon anlamında beklediğinizin de ötesinde bir ürün performansı için Parke Parke ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?