Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Laminant Parke Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Yaşam alanlarında eşyaların ve insanların rahatlıkla hareket edebilmesi için parkeler tercih edilir. Evde, iş yerinde, ofiste rahatlıkla kullanılan modellerin kaliteli malzemelerden üretilmesi gerekir. Çünkü uzun ömürlü olarak kullanılan zemin kaplaması sürekli olarak değiştirildiği zaman oldukça maliyetli ve masraflı sonuçlar oluşturulabilir.

Bu yüzden zemin kaplaması oluşturulacağı zaman kaliteli malzemelerin seçilmesi ve bu konuda oldukça önemlidir. Zemin döşemesi olarak kullanılan parkeler her alanda modern şıklığın sağlanmasına yardımcı olur. Parkeler evin bir düzen içerisinde oluşturulmasını ve insanların yaşam alanlarında ayakkabısız bir şekilde dolaşmasını sağlar. Eşyaların her yerde rahatlıkla kullanılması ve modern bir şekilde görünümünün oluşması sağlanır.

Parke Seçiminde Yapılan Malzemenin Önemi

Parke alırken ilk önce parkenin hangi malzemeden üretildiği göz önünde bulundurmalıdır. Daha sonrasında ilk dikkat edilmesi gereken renk seçimidir. Koyu renklerdeki renk seçimi yaşam alanlarının dar ve basık görünmesine katkı sağlayarak tozun yüksek oranda görünmesini sağlar. Buna rağmen koyu renk parkelerin albenisi oldukça yüksektir. Mekânın daha lüks görünmesini ve alanın büyüklüğüne göre farklı noktalarda kullanılabilme olanağına sahiptir.

Açık renkli parkeler ise küçük alanların daha büyük görünmesini sağlar. Ferah ve kullanışlı ortamların sağlanması açısından küçük alanlarda açık tonlara sahip parkelerin tercih edilmesi gerekir. Döşeneceği yüzeyinin pürüzsüz ve düz olması gerekir. Düz zeminlere döşenen parkeler daha pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlar. Parke alımı yaparken yüzey ölçümünün tam anlamıyla eksiksiz yapılması gerekir. Böylelikle zeminde eksik parke kullanımı ve fazla parke kullanıma bağlı olarak maliyet oranı yükseltilmez.

Laminant Parkede Kalitenin Önemi

Kişiler parke alırken her zaman kaliteli malzemeden üretilen parke seçimlerinin yapmalıdır fiyat ve maliyet ikinci planda tutularak yaşam alanlarındaki uzun ömürlü kullanım ve sağlıklı bir şekilde kullanım önemlidir. Alanında uzman ve tecrübeli firmaları müracaat edildiği zaman %100 ağaç malzemeden üretilen parkelerin satın alma işlemi gerçekleştirilebilir.

Ağaç malzemeden üretilen parkeler tercih edildiği zaman yaşam alanlarında uzun ömürlü olarak kullanım sağlanır. Böylelikle ilerleyen yıllarda parke değişimi yapılmaz. Bu yüzden önemli noktalardan biri de parkenin sınıfıdır.

Laminant Parke Seçimi Nasıl Olmalı?

Parke seçimi yapılırken yaşam alanlarının büyüklüğü ve küçüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü yaşam alanlarından seçilen renk tonu odaların daha büyük ve olduğundan daha küçük görünmesine yardımcı olur.

Bu konuda parke seçimi yapılırken duvarların rengi, eşyaların renk ağırlığı, göz önünde bulundurulmalıdır. Böylelikle yaşam alanlarında kullanılan parkelerin ortama modern bir görüntü katması sağlanır. Tercih edilen modelin, türü kalitesi ve modelinin kalınlığı oldukça önemlidir. Çünkü genellikle kapalı yaşam alanlarında tercih edilen parkeler içerinin ısısını muhafaza edebilir.

Yaşam alan nedim’de ısının ve hava sirkülâsyonunun sürekli olarak içeride tutulmasını sağlayan sistemlerde üç katmanlı parke modelleri tercih edilebilir. Bu konuda renk parke uyumunun yakalanması ve ortamın bir ahenk içinde döşenmesi gerekir.

Doğal Malzemeden Üretilen Parkeler

Kaliteli malzemelerden üretilen parkeler, arada boşluk kalmayacak şekilde döşendiği sürece su sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Doğal malzemelerden üretilen parke seçimi yapıldığı zaman parkelerin yaşam alanlarında uzun ömürlü olarak kullanımı sağlanabilir.

%100 doğal malzemelerden üretilen malzemeleri tercih ederek yaşam alanlarınızı daha kaliteli ve yaşam standartlarının en üst seviyede tutulmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda kendi alanında birçok firma hizmet verir. Parke seçimi yapacağınız zaman alanında uzman ve tecrübeli kişileri tercih etmeniz doğru olacaktır. Böylelikle doğru ve kaliteli parke seçimi ile yaşam alanlarınızın zemin döşemesinin gerçekleştirebilirsiniz.

En Kaliteli Laminant Hangisi?

Ahşap malzemenin sıkılaştırılması ile elde edilen laminat parke, ev ofis büro daire balkon mutfak ve birçok farklı alanda kullanılabilir. Ortamlarda hem estetik görünümünü hem de ısı yalıtımı sağlayarak en çok tercih edilen laminat parkeler oldukça kullanışlıdır. İlk olarak Avrupa ülkesinde kullanılmaya başlayan parke modelleri, daha sonrasında Türkiye ve birçok farklı Avrupa ülkesinde kullanılmaya başlanmıştır. Estetik kaygının ve zarif görünümünün elde edilmesini sağlayan laminant parkeler oldukça kullanışlıdır. Yaşam alanlarında görünüm ve uyumluluk içerisinde kullanıldığı zaman uzun ömürlü olarak kullanılabilir.

En iyi ve en kaliteli laminat parkeler suya ve herhangi bir darbeye dayanıklı olan parke çeşitleridir. Ortamda oluşabilecek herhangi bir sorunda parkenin suya temas etmesi ve aralarda oluşabilecek boşluklarda alt kısma geçmesi ve zamana bağlı olarak parkenin şişmesi gözlemlenebilir. Kabaran ve şişen parke zaman içerisinde yerinden çıkarak aralarda boşluk ve hiç de hoş olmayan görüntüler meydana gelir. Laminant parke modelleri, sıra parke kullanılarak yaşam alanlarında düz bir görünümünün elde edilmesi sağlanır.

Parkelerin Döşenmesinde Dikkat Edilen Unsurlar

Birbirine geçmeli olarak kullanılan parke çeşitlerinin arada hiç bir boşluk şekilde kalmayacak şekilde döşeme işleminin yapılması gerekir. Bu konuda alanında uzman ve tecrübeli firmalardan hizmet alınması gerekir.

Bu konuda parke seçiminde dikkat etmeniz gereken kaliteli ve güvenilir firmalardan hizmet almanız olacaktır. Böylelikle yaşam alanlarında kaliteli malzemelerden oluşan parkelerin kullanımı sağlanabilir. Eşyalar ile yapılacak kombin sayesinde yaşam alanlarının modern ve zengin görünüm şıklığı oluşturulabilir.

Laminant Parkenin Kalitesini Anlarız?

Parkelerin seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlarla birlikte doğru parke seçimi yapılabilir. Kaliteli parke seçimi yapılacağı zaman parkenin ana malzemesi, parlaklığı ve cinsi oldukça önemlidir. Parkelerin ağırlığı, parlaklığı ve katmanlı oldukça önemlidir. Tercih edilen üç katmanlı parkelerin en üst kısmı ağaç malzemeden üretilerek yaşam alanlarında rahatlıkla kullanılması sağlanır. En alt iki kademesi ağaç malzemesinin farklı iki türevlerinden üretilerek yaşam alanlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Üst yüzeyinin parlak olması yaşam alanlarında modern görünümünü ve temizliğin elde edilmesini sağlar. Görsel anlamda parkenin kalitesinin anlaşılması mümkün değildir. Devir sayısı, yani parkenin üzerinde bulunan katman sayısı parkenin kalitesini belirler. Kullanılan devir ve katman sayısına bağlı olarak parkenin ağırlığı da önemlidir. Devir sayısı çok olan parkeler genellikle daha ağır malzemelerden üretildiği için bu konuda parkenin kalitesinden anlaşılabilir. Bu konuya dikkat edilmeli ve buna göre seçim yapılmalıdır.

Uzun Ömürlü Parkeler

Uzun ömürlü olarak kullanılan uzun süreli bir ya da daha fazla yıl garanti olan parkelerin kalitesi de oldukça fazladır. Parkelerin uzman firmalar tarafından anlaşıldığına bağlı olarak kaliteli firmalardan hizmet alınması gerekir.

Çünkü bazı firmalar merdiven altı olarak, hizmet verir bu firmalardan hizmet alınmaması gerekiyor. Bununla birlikte ilerleyen zamanlarda parkelerde oluşabilecek renk atması deforme işlemleri kişileri tekrardan maliyete sokacaktır.

Hangi Renk Parke Daha Kullanışlı?

Yaşam alanlarında kişilerin zevk ve tercihlerine bağlı olarak birçok farklı parke modelleri vardır. Bu konuda kişiler yaşam alanlarının büyüklüğüne ve küçüklüğüne bağlı olarak doğru renk seçiminin yapılması önemlidir. Büyük ve küçük yaşam alanlarında kullanılan parkelerin doğru renk ve tonlarda seçilmesi yaşam alanlarının modern bir görünüm elde edilmesini sağlar. Masif parke, laminant parke, lamine parke olarak birçok farklı çeşit ve modelleri bulunur. Bu konuda kişilerin kendi zevk ve tercihleri doğrultusunda yaşam alanlarına uygun renk tercihinin yapılması önemlidir.

Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri, yaşam alanlarındaki duvar ve eşyaların rengi göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Ev ortamında daha çok koyu renklerinin tercih edilmesi, parke seçimine de yansır. Çünkü zemin ve duvar renklerinin koyu olması ortamın biraz daha küçük ve kasvetli gösterilmesini sağlar. Bu konuda büyük ve geniş alanlarda kullanılan koyu renkli parkeler yaşam alanlarının zengin görünümünün elde edilmesinde fayda sağlar.

Parke Seçiminde Renklerin Önemi

Küçük ve açık renkli ortamlarda parke renginin açık renkte olması önemlidir. Çünkü küçük alanlarda açık tonlardaki renkler kullanılarak yaşam alanlarının daha geniş ve ferah görünümü sağlanabilir. Bu konuda birçok farklı firma hizmet vererek yaşam alanlarında parke seçimini kişilere bırakır.

Fakat uzman ve tecrübeli firmaları müracaat ettiğiniz zaman evin metrekaresini ve renk tonuna ayarlayarak, ev içerisinde kullanılabilecek parke modelleri ve rengini kişilere sunar. Bu konuda kişiler firmanın tercihini dinleyebilir ya da firma ile birlikte işbirliği yaparak zemin döşemesinde ki parke ton rengini ayarlayabilir.

Laminant Parke Fiyatları

Birçok firma kendi alanında parke üretimi gerçekleştirilerek yaşam alanlarının zemin kaplamasını yapar. Bu konuda firmalar vermiş olduğu hizmet kalitesinden ve kullanmış olduğu malzemeye göre fiyat aralıklarını belirleyebilir. Kişilerin tercihine bağlı olan parkelerin doğru şekilde seçilmesi yaşam alanlarında farklı konforun ve zarif görünümü elde edilmesi sağlanabilir. Bu konuda firmalarla yapmış olduğu anlaşmalar doğrultusunda firma evin metrekaresini belirleyerek kişinin seçmiş olduğu parke türüne göre bir fiyat aralığı belirler.

Parkenin devir sayısına bağlı olarak fiyat aralıklarının elde edilmesi sağlanır. Tek katlı 2 katlı ve 3 katlı parkelerim yaşam alanlarında kullanılması sağlanmalıdır. Özellikle de yaşam alanlarında ısı yalıtımının sağlanacağı zaman 3 katlı parke tercihinin yapılması önemlidir. Üst kısmı ağaç malzemeden üretilen bu parkeler yaşam alanlarında kullanılarak ısı yalıtımı ve ses yalıtımı oluşturulabilir. Fiyat aralığında firmanın vermiş olduğu hizmet de göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü bazı firmalar merdiven altı olarak hizmet vererek oldukça uçuk fiyatlarla müşterilerine hizmet sunmaya çalışır.

Parke Fiyatlarında Nelere Dikkat Edilmeli

Uçuk maliyetli ve kalitesiz hizmet veren firmaların tercih edilmemesi gerekir çünkü zamana bağlı olarak parkeler arasında oluşabilecek boşluklar parkelerin çıkmasını ve hiç de hoş olmayan görüntülerin meydana gelmesini sağlar.

Bu konuda kişiler parke hizmeti alacağı zaman birçok farklı firmanın vermiş olduğu hizmeti değerlendirip daha sonrasında hizmet almalıdır. Böylelikle hem uygun fiyatlı hem de kaliteli hizmet olanaklarının almış olabilirler.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?