Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Laminat Parke Modelleri

Laminat parke tüm yaşam alanlarında oldukça fazla tercih edilen bir yüzey kaplama ürünüdür. Kullanımı kolay, temizliği kolay ve aynı zamanda şık görüntüsü ile beğenileri üzerine çekmektedir. Parke Parke olarak laminant parkelerin tüm özelliklerini göz önünde bulundurarak ihtiyacınıza uygun ve şık görünümlü çeşitlerimizi beğeninize sunmaktayız.

Özellikle son dönemlerde kullanışlı olmalarından dolayı daha fazla kişinin dikkatini çekmiş, model ve çeşitlilik talebi artmıştır. Firmamız gelen talepleri karşılamak amacı ile uzun süredir çalışarak her eve, her zevke ve her ihtiyaca uygun laminant parke modelleri üretmektedir.

Bu kadar bol çeşidin arasında kendinize ve evinize en uygun modeli seçmekte kararsız kalabilirsiniz lakin şubelerimize gelerek modelleri yerinde incelemeniz veya internet satış mağazamızdan incelemeniz sizin için faydalı olacaktır. Çalışanlarımız ve site içerisinde bulunan iletişim kanallarımız vasıtası ile laminant parkeler hakkında detaylı bilgi paylaşımını yapmaktayız.

Laminat Parke Özellikleri

Laminat farklı renk ve desenlerdeki kağıtların reçine ile işlem gördükten sonraki halidir. Reçinenin işlenmesi, kağıtla birleştirilmesine emprenyeleme denmektedir. Emprenyeleme kağıtları ardından fırınlarda kurutulmaktadır.

Tüm bu işlemlerin ardından oluşturulan laminant kaplama 7-8 mm civarı kalınlığa sahip olan MDF, HDF levhalar üzerine yapıştırılarak son hali verilir. Bu sayede nitelikli ahşap görğnümde olan ama ondan daha uygun fiyata üretilen parke modeli ortaya çıkar.

Yapıştırma işleminin özel aşamaları bulunmaktadır. Bunlar yüksek ısı ve basınçtır. Boyutları yapıştırma işleminin ardından ayarlanmaktadır. En sonunda paketlemeye hazır halde bulunan laminant parkeler uygun biçimde, hasar görmeyecek kadar sağlam halde paketlenir ve alıcıya ulaştırılır.

Laminat parkelerin montajı fazlası ile kolaydır. Aynı şekilde bakım ve temizliğe duyulan ihtiyaç da azdır. Fiyatının uygunluğu, kullanım kolaylıkları göz önünde bulundurularak tercih sıralarında üst sıralarda yer almaktadır.

Çeşitliliği oldukça fazladır. Her renk ve desende üretilebilmekte, evinizin veya işyerinizin görünümünü iyileştirmektedir. Parlak, temiz ve şık görünümü sayesinde evinizin havası değişecektir.

Laminat Parke Tercih Etmenin Avantajları

Laminant parkeler nitelikli ahşap kullanımı olmadığından doğa ve ağaç dostudur. Değişen yaşam koşulları göz önünde bulundurulduğunda bu konu oldukça önem taşımaktadır. Laminant parke tercihi sayesinde hem daha az harcama yapar hem de doğaya ve doğal olana teşekkür etme fırsatı bulunur.

Ahşap malzemelerin zaman içerisinde ihtiyaç duyduğu bakıma laminant parkede daha az ihtiyaç duyulmaktadır. Uzun vadede kullanımı çok daha kolaydır. Montajı ve üretimi de kolay olduğundan işçilik masrafı da azalır.

Laminant parkeler kullanılan malzemeden kaynaklı koku yapmazlar. Yaz kış rahatlıkla kullanabileceğiniz yapıdadırlar. Kolay çizilmezler ve bakım gerektirmezler.

İstediğiniz renk ve desende üretilebilirler. Kullanılan malzemelerin kalitesine göre fiyatlandığından bütçenize uygun ve zevkinize hitap eden modeli kolaylıkla seçebilirsiniz.

Aynı zamanda laminant parkeler güneş ışığından olumsuz etkilenmez, koruyucu tabakaları sayesinde renkleri solmaz. Kullanımı zahmetsiz, temizliği kolaydır.
Montaj aşaması hızlıdır. Parçalar kolaylıkla yerleştirilebilir ve çok kısa sürede kullanıma hazır hale getirilir.

Her mekana uygun tasarımlar mevcuttur. Seçeceğiniz süpürgelikle tamamlayacağınız bu görünüm her zevke hitap edebilecek kapasiteye sahiptir.
Isı tasarrufu sağlanmasında ve yalıtımın daha uzun süre ve etkili olmasına yardımcı olmaktadır. Farklı katmanları sayesinde nem ve rutubetten korurken evin iç yapısını sağlıklı tutar. Yerden ısıtmalı işlemlere de uygundur.

Zemin ömürleri oldukça uzundur. Yaklaşık 15 yıl boyunca bakıma ihtiyaç duymazlar. Yüzer sistem ile monte edilir ve değiştirilmesi de oldukça kolaydır.

Laminat Parke Çeşitleri

Laminant parkeler yapay üretim aşamaları da olduğundan istenen renk aralığında ve modellerde üretilerek çeşitliliği arttırılmaktadır. Bunun yanında kullanılan malzemeye göre üçe ayrılmaktadır. Bunlar yüksek basınç laminantı, direkt preslenen laminantlar ve sürekli basınç laminantlarıdır.

Üretim şekilleri ve bazı kullanılan malzemelerdeki değişiklikler sayesinde farklı kullanım alanlarına ve ihtiyaca göre çeşitlendirilebilmektedir. Laminant parkenin yüzeyi esaslı reçine içeren termoset ile işlenmektedir. Bu sayede kurutma işlemindeki yüksek ısıdan hasar görmemektedir.

Laminat Parkenin Yapısı

Laminant parkelerin yapıları birbirlerinden farklıdır. Ancak temel özellikler düşünüldüğünde hepsi aynı iskelete sahiptir. Bunlar şunlardır;

  • OVERLAY: İçerisinde selülozik esas ve alüminyum oksit parçaları bulunan film tabakalarına verilen isim overlaydir. Laminant da meydana gelebilecek çizilme veya hassasşyeti minimum seviyeye indiren etken madde alüminyum oksit parçalarıdır. Bu özelliği sayesinde benzer yapıda bulunan diğer parkelerden ayrılmaktadır.
  • DEKOR TABAKASI: Dekor tabakası sonsuz denebilecek çeşitlilikte üretilen renk ve desenlerden oluşan film tabakasıdır. Bu tabaka son teknoloji ile üretilmekte ve odun hammaddesi içermektedir. İhtiyacınıza ve zevkinize uygun laminant parkelerin görünümleri bu tabaka sayesinde çeşitlenebilmektedir.
  • HDF: HDF lif levhaya verilen isimdir. ISO normlarına uygun olarak kanserojen madde miktarı kontrol edilmektedir.
  • BALANS KAĞIDI: Stabilizasyonu sağlayan kağıt film tabakadır ayrıca selülozik içeriğe sahiptir.

Laminat Parkenin Katmanları

Laminant parkeler dört ana katman veya bileşenden meydana gelmektedir. Bu katmanlar parkenin görünümünü, dayanıklılığını ve buna bağlı olarak fiyatlarını etkilemektedir.

Katmanları en alt katmandan başlayarak şu şekilde tanıtabilmekteyiz:

  • Laminant parkenin en alt katmanı kağıt ve melamin destek tabakasından oluşmaktadır. Bu katmana aynı zamanda dengeleme katmanı da denmektedir. Zeminde meydana gelebilecek rutubeti ve nemi önleyen bu tabaka parkenin dengeli oturmasını da sağlamaktadır.
  • İkinci katmanda HDF yani yüksek yoğunluklu fiber levha yer almaktadır. Bu katman laminant parkenin suya dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Yüksek ısıda reçine ve ağaç elyafın yapıştırılması sayesinde elde edilmektedir.
  • Üçüncü katman dekoratif tabaka ismi ile anılmaktadır. Bu tabaka parkenin yapay görünümünü kamufle ederek ona doğal ağaç görüntüsü vermektedir. Kağıt tabaka ve melamin reçine ile sıkıştırılarak elde edilir ve boya ile son görüntüsünü elde eder. Renkler canlı ve sedef parlaklığında olduğundan gerçekçi görünümünü korumakta aynı zamanda şık durmaktadır.
  • En üst tabaka koruyucu tabakadır. Laminant parkenin aşınmaya, çizilmeye karşı dirençli olmasını sağlamaktadır. Şeffaf görünümdeki bu katman alüminyum oksitten meydana gelen bir kaplamadır. Parlaklığı talebe göre ayarlanabilir, çok parlak veya az parlaklık sağlanabilir. Özellikle bu tabakanın kalitesi oldukça önemlidir lakin nemin tahtaya geçmesini engellerken aynı zamanda temiz ve şık bir görünüm katmaktadır.

Yukarıda anlatılan dört katman yüksek ısı ve basınç ile kaynaştırılarak bütünleştirilir. Birleştirme işleminden sonra laminant parkede kullanılan ürünlerin kalitesine göre fiyat belirlenmektedir. Lakin kullanılan tahta daha kalınsa dayanıklılığı da kalın olmakta, üst kaplaması ne kadar iyi yapıldıysa o kadar sağlam görünmektedir.

Laminat Parke Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Laminant parke seçerken önceliğiniz elbette satın alacağınız yerin büyüklüğü yani metrekare ölçüsüdür. Bu sayede maliyet de göz önünde bulundurularak seçilecek laminant parke modellerinden bazıları kolaylıkla elenebilmektedir.

İkinci aşama evinize, işyerinize veya kullanacağınız alana uygun renk ve modele karar vermektedir. Bu aşamada ürün çeşitliliğinden dolayı kararsız kalmanız olasıdır. Bu yüzden alanında uzman çalışanlarımızı laminant parkeleri sizlere tanıtması ve seçiminize yardımcı olması amacıyla İstanbul şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Parke alırken bir diğer önemli aşama parke altı izolasyonu seçimidir. Bu izolasyon parkenin kullanımını kolaylaştırırken aynı zamanda kalitesini de arttırmaktadır.

Parkenin rengine ve desenine karar verdikten sonra parke kalınlığına da karar vermek gerekir. Lakin kullanılacak alana göre kalınlık gereksinimi değişebilmektedir.

Son aşama elbette geçiş profilleri ve süpürgelik seçimidir. Bunlar parkeyi bütünleyen parçalardır. Bu sayede eviniz, odalarınız veya işyeriniz duvarlar ile bir bütün görünümüne kavuşacaklardır. Kullanım konusunda da büyük kolaylık sağlayan bu parçaların seçimleri genellikle önemsenmeden yapılır. Lakin parkenin kalitesi kadar süpürgeliklerin kalitesi de önemlidir. Herhangi bir kırılma, çatlama veya ayrılma yaşanmaması için nitelikli olmalı ve hassas biçimde monte edilmelidir.

Laminat Parke Fiyatları

Ev dekorasyonunda oldukça önemli olan parkelerin fiyatları satın alınan parke modeline göre değişiklik göstermektedir. Parke modelleri çok yönlü olup, bütçenize ve zevkinize uygun olanları internet mağazamızdan veya İstanbul şubemizden inceleyebilirsiniz. Yalnızca parke seçimi değil, parke döşemesi de çok önemli olduğundan firmamız bu konulara oldukça özen göstermektedir.

Uzun ömürlü, kullanımı kolay ve şık ürünlerimiz sizlere en uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Evinizi seçtiğiniz parkelerle daha geniş ve ferah hale getirebilirken, ev veya ofis için tercih edilen her modelimiz oldukça kalitelidir. Zemin döşeme sayesinde yaşam alanlarında bir dönüşüm başlatan Parke Parke, farklı renk tonları ve çeşitlilikleri ile sizlere sonsuz ürün çeşitliliği imkanı sunmaktadır.

Fiyatlarımız kullanılan malzemelere paralel olarak artıp azalsa da sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyat ile sunmak firmamızın başlıca amaçları arasındadır. Bu sayede sizler kaliteli ürünler sayesinde yalıtılmış, temiz ve şık bir yaşam alanına kavuşurken bizim kazancımız müşteri memnuniyeti odaklı çalışma sonucunda büyüyen sektörde söz sahibi olmaktır.

Siz değerli müşterilerimize kaliteli ürünleri en uygun fiyata sunma hedefimizden asla vazgeçmeyerek çalışmalarımızı bu yönde şekillendirirken talebiniz üzerine özel üretimler de yapmaktayız. Laminant parkelerdeki en büyük avantaj seçtiğiniz renk tonuna sahip bir oda yaratabilmeniz ve bunu oldukça uygun fiyatlara başarmanızdır.

İşçiliği, kullanılan malzemelerin kalitesi, zaman ve bütçe tasarrufu sağlayan Parke Parke ürünleri sayesinde eviniz bambaşka bir görünüme kavuşacak. Çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız için ekstra hijyen olanağı sağlayan laminant parkeler İstanbul şubemiz ve internet mağazamızda beğeninize sunulmaktadır. Dilediğiniz zaman bize ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?