Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Macar Parke Modelleri

Balıksırtı parke her zaman sevilen bir klasik olmuştur ve bunun iyi bir nedeni vardır! Geleneksel bir atmosferde mekânı bu kadar zarif bir hafiflikle dolduran bir döşeme deseni yoktur. Çok sayıda tarihi binada balıksırtı parke zeminler bulunmaktadır. Klasik parke, hem modern hem de geleneksel ortamlara geri dönüş yapıyor. Çünkü balıksırtı döşeme her zaman görsel bir güçtür.

Bu klasik yerleştirme deseninin yarattığı tipik "zikzak" desen, ahşap zemine güçlü bir estetik ve kişilik kazandırıyor. Bireysel parke düzenine bağlı olarak, zarif veya belirleyici bir karakter elde edilebilir.

Macar Parke Nedir?

Macar kesim, belirli bir parke döşeme türüdür. Bu tip kurulumda, şeritler klasik bir şekilde, yani doğrusal olarak değil, farklı eğim dereceleriyle düzenlenir.

Genelde balıksırtı döşemeden bahsediyoruz çünkü şeritler balıksırtı şeklini alıyor. Şeritlerin eğim derecesine göre İtalyan omurgası, Macar omurgası ve Fransız omurgası olabilir. İtalyan omurgası şeritlerin 90 derecelik bir açıyla yan yana gelmesini öngörürken, Macar omurgası ise 45 derecelik bir açı öngörür, Fransız omurgası ise 60 derecelik bir açı yerleştirilir.

Macar Parkenin Özellikleri

Macar parkeye sahip olmak için pek çok neden vardır. En önemlisi zarafeti. Sizler için bu özellikleri aşağıda kısaca açıklamaya çalışacağız.

Zarafet

Bir önceki paragrafta bahsedildiği gibi, Macar parkesi var olan en zarif modellerler den biridir. Her türlü ortam için uygundur. Güçlü estetik etkinin, açık ve koyu tonları arasında değişen çeşitli renkler seçmenize olanak tanır. Macar parke aslında ticari ve konut evlerinde, aynı zamanda rüstik evlerde, otellerde ve restoranlarda da kullanılabilir.

Geniş Seçenek

Macar parke kesinlikle sahip olmak istemenizin ikinci nedeni, doğrudan birincisine bağlanır. Bu döşeme aslında meşe, akasya, ceviz ve armut gibi farklı ahşap türlerini birleştirmenizi sağlar. Macar balıksırtı için ideal olan tüm parkeler genellikle kurulumdan önce işlenir. Macar balıksırtı ceviz parkesinde, levhalar Amerikan cevizinden de olabilir.

İyileştirme

Macar parkenin her renge uygun, hem özel hem de kamuya ait her tür bina projesinde sonsuz tasarım çözümleri keşfetmenizi sağlar. Örneğin, fırçalanmış ve mum efektli vernikli meşeden Macar balıksırtı, anın en iyi tasarım çözümlerinden biridir. Balıksırtı, odalara retro bir incelik kazandırmak için oteller ve konaklama tesisleri için de kullanılır.

Mülkün Değerinde Artış

Bu motivasyonu kesinlikle düşünmediğinize eminiz. Macar parkenin seçimi aslında bir mülkün değerini çok fazla artırabilir. Şeritlerin basit lineer yan yana dizilişinden oluşan yaygın olanından değil, mimari değeri yüksek sanatsal bir döşemeden bahsediyoruz. Şeritler, bir tarafı diğer şeridinkiyle eşleşecek şekilde ve seçilen eğim derecesiyle birlikte yerleştirilmelidir. Bütün bunlar, Macar parkenin zarafetine ek olarak, mülkün değerini önemli ölçüde artıracaktır.

Macar Parke Modelleri

Orijinallik

Macar balıksırtı döşemeyi seçmek, evinize olduğu kadar ofisinize veya profesyonel stüdyonuza da özgün bir dokunuş vermek anlamına gelir. Macar balıksırtı parke ile döşenmiş bir ortamda misafir kabul etmek, onları eşsiz ve taklit edilemez bir tarza sahip bir mekânda ağırlamak demektir. Tamamen hayran kalacaklar.

Eski Ahşap İçin İdeal

Macar balıksırtı deseni antika ahşap için idealdir. Bu durumda, şeritler ve kalaslar ağacın gövdesinden değil, binaların ve eski çiftlik evlerinin yıkılmasından elde edilir. Ayrıca eski ahşabın geri kazanılması ve işlenmesi doğaya saygıdır. Geri kazanılmış ahşap parke seçimi de ekolojiktir. Çünkü ormanların yok olmasını önler. Balıksırtı döşeme seçimi ise kalite ve incelik belirtisidir.

Çağdaş Ortamlar

Popüler inanışın aksine, Macar balıksırtı deseni çağdaş ortamlarda da kullanılabilir. Parkelere modern bir tarz kazandırmak için daha geniş ve daha uzun levhalar kullanabilirsiniz. Tahtalı balıksırtı veya Macar kurulumu, evlere kesinlikle daha modern ve çağdaş bir tarz kazandırıyor.

Rüstik Ortamlar

Parke, doğası gereği rüstik ve Retro ortamlarda ideal bir mobilya parçasıdır. Balıksırtı pozu da aynı şekilde. Kırsal kesimde bir çiftlik evine rüstik bir dokunuş vermek için kullanılabilir. Örneğin Macar balıksırtı montajı klasik dar ve uzun şeritler ile yapılabilir.

Çok Yönlülük

istanbul macar parkeci

Balıksırtı kurulumu, her türlü ihtiyacı karşılayabilecek çok yönlü bir çözümdür. Macar balıksırtı, aynı zamanda İtalyan veya Fransız, açık ve koyu şeritler, fırçalanmış ve yağlanmış gibi farklı renk ve işlemleri birleştirmenize olanak tanır. Macar parkenin çok yönlülüğü, bugün yanlarda yivli (yuvarlak) modüller ve kendinden kilitli dil ve oluk tarafından tercih edilen döşeme tekniklerinde de mevcuttur. Çok yönlü ve hazır ahşap modüller ayrıca kurulum maliyetlerini azaltmanıza olanak tanır.

Prestijli Mülkler

Macar balıksırtı laminat parke döşemesinin yüksek inceliği ve değeri, onu tarihi ve mimari değeri yüksek binalar için de uygun kılmaktadır. Macar parke döşeme şekilleri, İtalyan balıksırtından farklı olarak, aslında, Macar balıksırtı döşeme, şeridin başını 45 derecelik bir eğime getirmek için kesmeyi içerir.

Macar Parke Fiyatları

Doğal ahşap zeminler, tamamen aynı ahşap türünden yapılmış veya asil bir ahşap yüzey katmanından yararlanan lamine olabilir. Bu iki parke çeşidine m² başına çok uygun fiyatı ile halk arasında oldukça popüler olan laminat parkeyi de eklemeliyiz. Projeniz için gerekli bütçeyi hesaplarken, kesintilere bağlı kayıpları hesaba katmak için hesaplanandan %10 daha çok bir malzeme hacmi sağlamayı unutmayın.

Macar parke döşeme maliyetini tahmin etmek için farklı unsurlar dikkate alınmalıdır. Parke tipi (masif veya lamine), ahşap tipi (meşe, kiraz vb.), döşeme tipi (yapıştırılmış veya lamine), seçilen yüzey (genellikle vernikli veya yağlı) ve malzemeler. Bu unsurlar belirlendikten sonra Macar parkenin fiyatları için net bir rakam verilebilir. Ayrıca, mevcut bir parkenin kaldırılması veya bir tesviyenin gerçekleştirilmesi ek olarak faturalandırıldığını unutmayın.

Parkenin Avantajları

Parke, yüksek yoğunluklu bir lif levhanın (HDF) üzerinde gerçek bir ahşap tabakadan oluşur. Kaplamalı parke bu nedenle basınç noktalarına karşı daha dirençlidir. Gerçek ahşabın sıcaklığı, Macar parke, gerçek bir ahşap son kata sahiptir. Masif ahşap zeminlerde olduğu gibi, her ahşap benzersizdir. Sonuç, ahşabın hoş sıcaklığıyla ilişkili güzel bir doğal görünüm.

Macar Parke İstanbul

Bir Macar parke kurulumunu tercih etmek ister misiniz? Bu basamaklı desen bir kılçığı andırıyor yani balıksırtı deseninin diğer adı. Sol ve sağ elemanlar 90 derecelik bir açıyla düzenlenmiştir. Üst yüz seviyesinde, bitişik çıkıntının paralel kenarına dayanan genişlikteki kenarı görebiliriz. Balıksırtı motifinin seçimi, odaya anında zamansız bir parlaklık ve sıcak bir atmosfer kazandırıyor. Dinamik döşeme sever misiniz? Daha sonra etkileyici bir kompozisyon elde etmek için birleştireceğiniz bir renk paneli olan geniş ürün yelpazemizden seçim yapın ve ortamınıza renk ve ışık katın.

Parkeparke, Her Adımda Yanınızda

30 yılı aşkın bir süredir Parkeparke, İstanbul / Ümraniye döşeme pazarında liderlerden biri olarak kendini kanıtlamıştır. En başından beri politikamız, müşterilerimize kusursuz kaliteyi doğru fiyata sunmaktır. Bunun için malzemeleri doğrudan kaynaktan satın almak gerektiğini biliyoruz. Uzmanlarımız, seçimlerinizde size rehberlik etmek ve tavsiyelerde bulunmak için hizmetinizdedir. Projelerinizin hayata geçmesini kolaylaştırmak için ücretsiz keşif sonrasında ve yürürlükteki standartlara uygun olarak ustalarımız hizmetinizdedir. Macar parke İstanbul olarak, hedefimiz müşterilerimize en iyi kaliteyi en uygun fiyata sunmaktır.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?