Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Size en uygun parkeyi birlikte bulalım!
Parkeyi uygulayacağınız odanıza, odanızın rengine, odanızdaki mobilya tarzına göre size önereceğimiz parke grupları için iletişime geçin.

Kalitesi ile, ihtişamı ile uzun yıllar boyu evinizin dekorasyonuna renk katacak meşe parkeler farklı renk ve seçenekler ile sizin beğenilerinize sunulmaktadır. Doku ve kalınlığa göre farklı çeşitleri bulunurken size en uygun modelleri İstanbul mağazamızda veya internet sitemizde inceleyebilirsiniz.

Zengin ve doğal yapısı mobilyalarınızı ön plana çıkarırken seçimleriniz ile yaşam alanlarınızı canlandırabilirsiniz. Oldukça dayanıklı olmasının yanında temizliği de kolaydır. Geniş renk seçenekleri ile sizlere en uygun modelleri üretme konusunda ısrarcıyız.

MEŞE PARKE ÖZELLİKLERİ

Meşe parkeler tamamen doğal ve meşeden elde edilmiş levhalar ile üretilmektedir. Bu üretim farklı meşe cinslerinden yapılabildiği için bir çok seçenek mevcuttur. Bu seçenekler rengini, kalınlığını ve kullanımını değiştirmektedir.

Rengi genellikle sarı ve kahverengi tonları arasındadır. Rutubet ve neme karşı en dayanıklı ağaçlardan biri meşedir. Bu sebeple kullandığınız alanın rutubet ve nem açısından yalıtabilirsiniz.

Meşe parke özelleştirilebilmekte, değiştirilebilmektedir ancak doğal kalmasını isteyenler için ise ekstra şık bir görünüme sahiptir. Lüks ile şıklığı meşe parkelerde birleştirebilirsiniz.

MEŞE PARKE ÇEŞİTLERİ

Meşe parkeler standart, lüks ve rustik olarak üçe ayrılabilmektedir. Bu ayrım yüzey yapısına göre yapılır. Sizlere en uygun modeli seçerken yüzey yapısını da dikkate almanızda fayda vardır. Mağazamızda tüm çeşitlerden ve bu çeşitlerin farklı modellerinden mevcuttur. Dilediğiniz zaman bize ulaşarak veya iletişime geçerek modellerimizi inceleyebilirsiniz.

 • STANDART MEŞE PARKE: Standart meşe parkelerin yüzeylerinde hafif de olsa renk farklılıkları görülebilmektedir. Bu renk farklılıklarına bazen hareler de eklenir. Ancak dayanıklılığı yüksektir. Fiyatı ise lüks ve rustik meşeye oranla biraz daha düşüktür.
 • LÜKS MEŞE PARKE: Yüzeyi oldukça homojen yapıdadır, standart meşe parkelerdeki kadar renk farklılıkları görülmez ondan daha kalitelidir.
 • RUSTİK, BUDAKLI MEŞE PARKE: Rustik parke en doğal yapıda bulunan parkedir. Diğerlerine oranla daha ham biçimde kullanılmaktadır.

MEŞE PARKE MONTAJI, DÖŞEMESİ

Öncelikle yer yüzey kaplamasında olduğu gibi işlem yapılacak olan bölge boşaltılıp mutlaka temizlenmelidir. Meşe gibi ahşap masif parkeler daha öncesinden uygulama yerine getirilerek iki gün bekletilir.

Montajdan önce zemine işlemler uygulanır. Bu işlemler astar ve tutkal uygulamalarıdır. Daha sonrasında tutkallanan bölgelere dikkatli bir şekilde meşe parkeler yerleştirilerek sabitlenirler.

Sistre işleminin ardından cilanan süpürgelikler monte edilir ve mekan bütün bir görünüme kavuşur. Kullanılan malzemeler montajın ne kadar iyi yapıldığını da belirlemektedir. Tutkal ve kullanılan astarın nitelikleri montajın daha uzun süre kullanılmasını ve ürün dayanıklılıklarını etkilediği gibi aynı zamanda yalıtım oranını da etkilemektedir.

MEŞE PARKE KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Tüm parkelerin kullanımında benzer kurallar geçerli olsa da özellikle de meşe gibi masif parkeler kullanılırken daha fazla dikkatli olunmalıdır. Lakin doğal ürünlerin aşınması ve hasar görmesi daha kolaydır.

Fazla ıslaklıktan kaçınılmalı ve temizlik bez ile yapılmalıdır. Kullanılan temizlik malzemelerinde asitli veya aşındırıcı ürünlerden kaçınılmalıdır. Rengine zarar verecek ürünler kullanılmamalıdır. Montajı sırasında da yapılan temizliğe özen gösterilmelidir. Lakin kuruyana kadar müdahale edilemeyebilir.

Kullanılan bez yumuşak yüzeye sahip olmalı ve sert, çizme potansiyeli olan ürünlerden kaçınılmalıdır. Parkenin hassas olduğu unutulmamalı ve temizlik ona göre yapılmalıdır.

Meşe ağacının özel hassasiyetleri olmasa da alanında uzman kadromuz ile görüşerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

MEŞE PARKE KULLANMANIN AVANTAJLARI

 • Meşe parke kullanımının bir çok avantajı bulunmaktadır. Doğal yapısı sayesinde aşınma ve hasara karşı cilalandıktan sonra korunması kolaylaştırılır.
 • Doğallığı sayesinde insan sağlığına hiç zarar vermez. Alerjik veya kimyasal maddeler içermez.
 • Ağaç yapısının doğal gözenekleri sayesinde nefes alarak ortamda nem ve ısı dengesini korur, ortamda yaşayanları rahatsız etmez aksine hava akışını desteklerken yalıtım imkanı da sağlar.
 • Tüm eşyalarla uyumludur ve dekorasyonunuza canlılık katar. Evinizin veya iş yerinizin havasını değiştirir ortamın sıcaklığını arttırır.
 • Temizliği kolaydır hafif bir toz alma şeklinde kaygan yüzeyi kolaylıkla temizlenebilir. Yüzeyinde toz tutmaz, fazla kirlenmez.
 • Estetik görünümü sayesinde beğenileri kendine toplar. Her ortama uygundur ve her ortamda kolaylıkla kullanılabilir. Cila istemez. Ancak talep etmeniz durumunda uygulanması da kolaydır.
 • Zemin ömrü oldukça yüksektir, diğer parke çeşitlerinden çok daha dayanıklıdır. Ahşap olmasından kaynaklı ses yalıtımı sağlamaktadır. Farklı ortamlardaki sesi dışarıya iletmediği gibi ayak seslerini de minimum seviyede duyarsınız.
 • Katmanlarının etkisi sayesinde kötü havalardan ve rutubetten etkilenmez. Nemliliği montajı sırasındaki aşamalar sayesinde minimuma indirilir.
 • Sanıldığı gibi su tutmaz, şişkinlik ve kabarmalar yaşanmaz. Tamamen doğal olsa da koruyucu tabakalar sayesinde bu tür aksiliklerin önüne geçilmiş olur.
 • Uzun vadede yıpranma payı az olduğundan karlıdır. Diğer parke çeşitlerinde olduğu gibi bakıma ihtiyaç duymaz ancak böyle bir durum gerçekleştiğinde de üretiminden kaynaklı olarak hasarlı bölge değişimi yapılabilir veya cilalama gibi tedbirler ile koruma sağlanabilir.
 • Kilit sistemi sayesinde zahmetsizce döşenebilmektedir. Sökülme işlemleri kolaylıkla yapılır ve montaj süresi oldukça kısadır.

PARKE SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Parke alırken bir diğer önemli aşama parke altı izolasyonu seçimidir. Bu izolasyon parkenin kullanımını kolaylaştırırken aynı zamanda kalitesini de arttırmaktadır. Bu sebeple kullanılan malzemelerin kaliteli olması gereklidir. Firmamız hem parkelerde hem de parke döşemelerinde oldukça kaliteli malzemeler kullanmaktadır.

Uygun süpürgelik seçimi de parke seçimini tamamlamaktadır. Parkeler bu sayede bütünleşir, oda veya eviniz çok daha lüks görünür. Seçilen parkeler, onlarla uyumlu süpürgelikler ve diğer eşyalarla kombinlenen mekanlar fazla süse gerek kalmadan istenen atmosferi yakalayabilir.

Son aşama elbette geçiş profilleri ve süpürgelik seçimidir. Bunlar parkeyi bütünleyen parçalardır. Bu sayede eviniz, odalarınız veya işyeriniz duvarlar ile bir bütün görünümüne kavuşacaklardır. Kullanım konusunda da büyük kolaylık sağlayan bu parçaların seçimleri genellikle önemsenmeden yapılır. Lakin parkenin kalitesi kadar süpürgeliklerin kalitesi de önemlidir. Herhangi bir kırılma, çatlama veya ayrılma yaşanmaması için nitelikli olmalı ve hassas biçimde monte edilmelidir.

Parke seçiminde en önemli unsur kaliteli malzeme kullanan, güvenilir ve alanında tanınan firmaları tercih etmektir. Firma olarak tüm bu özelliklerin yanında aynı zamanda uygun fiyat imkanı ile sizlerin memnuniyetini önemsemekteyiz.

MEŞE PARKE FİYATLARI

Meşe parkeler doğal yapısı ve hammadde pahalılığından kaynaklı olarak maliyet hesaplamalarında standart parkelerden biraz daha yüksek bütçelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Uzun ömürlü, kullanımı kolay ve şık ürünlerimiz sizlere en uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Evinizi seçtiğiniz parkelerle daha geniş ve ferah hale getirebilirken, ev veya ofis için tercih edilen her modelimiz oldukça kalitelidir. Zemin döşeme sayesinde yaşam alanlarında bir dönüşüm başlatan Parke Parke, farklı renk tonları ve çeşitlilikleri ile sizlere sonsuz ürün çeşitliliği imkanı sunmaktadır.

Fiyatlarımız kullanılan malzemelere paralel olarak artıp azalsa da sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyat ile sunmak firmamızın başlıca amaçları arasındadır. Bu sayede sizler kaliteli ürünler sayesinde yalıtılmış, temiz ve şık bir yaşam alanına kavuşurken bizim kazancımız müşteri memnuniyeti odaklı çalışma sonucunda büyüyen sektörde söz sahibi olmaktır.

Fiyat tekliflerimiz uygundur ve ön planda tuttuğumuz müşteri memnuniyeti için ufak değişiklikler de yapmaktayız. Bizimle iletişime geçerek fiyat ve ürün bilgisi alabilir, mağazamızı ziyaret ederek ürünleri yakından inceleyebilirsiniz.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?