Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Parke Kullanmanın Avantajları

Tüm zemin kaplamaları arasında parke en popüler seçenektir ve bu hiç de şaşırtıcı değildir. Parke dayanıklıdır, estetik açıdan hoştur, çeşitli iç tasarım seçeneklerine harika bir şekilde uyar. Mükemmel görünümüne ve çevre dostu olmasına ek olarak, parke tahtasının performansla ilgili avantajları şöyle sıralayabiliriz.

Isı kapasitesi; Parke zemin ek yalıtım gerektirmez. Doğal malzemenin kendi sıcaklığı vardır ve beton tabandan gelen soğuğu tutar. Parke sıcak tutmakta gerçekten iyidir. Ve bu sözde sıcak zeminlere bile ihtiyacınız olmayabilir.

Ses geçirmez; Parke levhalar, donuk çok katmanlı yapısı sayesinde sesleri hapseder.
Parke uzun süre temiz kalır; Mükemmel toz itici özelliklere sahiptir ve günlük olarak yumuşak nemli bir paspas ile yüzeyindeki tozları alabilirsiniz.

Dayanıklılığı; Parke maksimum dayanıklılığa sahip değildir. Topuklar, evcil hayvanların pençeleri, özellikle balmumu veya yağ kaplaması üzerinde ezik veya çizik bırakabilir. Bu tür deformasyonlar, zımpara ve vernik ile giderilebilir.

Bakım kolaylığı; Parke tahtasının bir başka avantajıdır. Kurulum "yüzer" yöntem kullanılarak yapıldıysa, hasar durumunda değiştirilmesi kolaydır. Kakma parkenin bireysel plakalarının restorasyonu zahmetli bir işlemdir, ancak titiz bir yaklaşımla giderilebilir.

Çok yönlülük; Parke, oturma odaları, yatak odaları, çocuk odaları, koridorlar için mükemmeldir.

Uygun

Genel olarak, döşeme hakkında bir fikir edinmek için fiyatlara aşağıdaki farklı kalemler dâhildir.

  • Üretim malzemeleri,
  • Döşeme yapılacak yüzeyin ölçüleri,
  • Saatlik işçilik maliyeti,
  • Ulaşım,
  • Kurulum için yapıştırıcılar, özel ürünler ve aletler.

Tüm bu unsurlar, döşeme fiyatlarının neden değişebileceğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Dikkate alınması gereken unsurlar birbirinden farklıdır ve müşteriden müşteriye farklılık gösterir. Peki, döşemeyi değiştirmek istediğinizde, parke fiyatları ve ödeyeceğiniz maliyetleri önceden nasıl anlarsınız?

Cevap basit: Bir fiyat teklifi talebi gönderin ve size en uygun zemin kaplama uzmanlarıyla hızlı bir şekilde iletişime geçelim. Kendinizi sektörü iyi bilen uzman ellere emanet etmiş olmanın güvenini her zaman yaşayacaksınız.

Çok Çeşitli

parkenin avantajları

Lamine Parke

Lamine parke, bir odayı hızlı bir şekilde yeniden döşemek için en ekonomik çözümdür. İstanbul parke, (MDF, zemin ahşap karışımı ve yapıştırıcı) ve yüzeyde çok az mikron baskılı plastik malzemeden yapılmıştır. Çoğu zaman lamine, yapıştırmadan zaten döşenmiş bir zemine serilir.

Laminat Parke

İstanbul parkeci, paradan tasarruf etmek ve yine de gerçek ahşaba dokunmak için başka bir çözümdür. Size bir ömür boyu sürecek ve yüksek düzeyde konfor sağlayacak bir parke düşünüyorsanız, laminat parke ekonomik bir çözümdür.

Masif Ahşap Parke

Masif parke, ahşap döşemenin en iyisini temsil eder. Her levha tamamen asil ahşaptan yapılmıştır. Masif bir parke, sanatsal tasarımları ve çerçeveleri uygulamanıza olanak tanır. Masif ahşap parke, sıradan bir parke monte etmenin pek uygun olmadığı prestijli evleri geliştirmek için doğru seçimdir.

Temizliği Kolay

Parkenin olağan bakımı çok basittir, zeminde leke, renk değişikliği veya belirli çizikler yoksa haftada iki kez süpürme veya her gün toz tutan bir bez ile pratik temizlik yapılabilir. Piyasada çok sayıda ürün vardır, bazıları yüzeyi daha iyi parlatır, bazıları hoş kokular verir, ancak özellikle parkenizin su yalıtım işlemine bağlı olarak bazı önlemler akılda tutulmalıdır.

Vernikli parke temizliği: Vernikli ahşap zeminlerin temizliğine uygun yumuşak deterjan bileşimi ile günlük temizlik sayesinde daha az bakım gerektirecektir.

Yağlı parke temizliği: Yağlı ahşap zeminleri temizlemek ve beslemek için özel deterjan ile temizleme, sürekli kullanımda görünümü korur ve her zaman ahşap zeminin doğal güzelliğini arttırır. Doğal ve bitkisel maddelere dayalı bileşim ile suya dayanıklı ve güçlü bir zemin döşemesidir.

Kaplaması Pratik

Hızlı: Uzun levhaların montajı, usta ellerde kısa süre içerisinde pratik bir şekilde döşenebilir.
Kolay: Panellere zarar vermemek için sadece size en uygun yöntemle levhaları takın. Ayrıca gerektiğinde bunları kaldırmayı ve değiştirmeyi de kolaylaştırır.
Sıkı: Kolay sistemi ile gevşek bağlantılar neredeyse imkânsızdır. Kir, derzler arasına zar zor girebileceği için bu sistem zemini temiz tutmaya yardımcı olur.
Mükemmel Düzeyli: Dil oluğa mükemmel bir şekilde oturduğundan panellerin hareket edecek herhangi bir boşluk yoktur. Bu, tesviye farkı olmayan ve dolayısıyla kenarlarda aşınma olmayan bir zemin ile sonuçlanır.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?