Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Şerifoğlu Parke Dudullu

Bugün çok çeşitli zemin kaplamaları var, laminat parke, masif parke, halı, lamine parke, seramik karolar, çeşitli polimer ve PVC kaplamaları. Her türün kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır, ancak parke zeminlerin doğal malzemesi her zaman tüketicileri diğerlerinden daha fazla cezbetmiştir.

Ne yazık ki, parke, yüksek maliyet ve kurulumu zor olan bir yer döşemesidir. 25 yıl önce ortaya çıkan lamine parke, uygun fiyatı ve kolay uygulama nedeniyle parke döşemede ciddi bir rakip haline gelmiştir. Yaşam alanınızda, lamine parke kurulumu yapacak kişilerin aşağıdaki unsurlara dikkat etmesi gerekmektedir.

 • Kuvvet,
 • Nem direnci,
 • Dayanıklılık,
 • Kurulum ve sökme kolaylığı,
 • Bozulma ve çökme olmaması için düz bir yüzey,

Ayrıca, zemin kurulacağı yere göre özel uygulamalara ihtiyaç duyar. Örneğin, mutfakta veya banyoda zemin kaplaması neme karşı oldukça dayanıklı, çocuk odasında ise dayanıklı ve sıcak olmalıdır. Tüm bunlara ek olarak, zemin kaplaması, çıplak ayakla basıldığında rahat ve hoş bir dokunuşa sahip olmalı.

Dudullu Lamine Parke

Ahşap lamine parke, çok katmanlı panellerden oluşan bir kaplamadır. Her panelde en az 4 katman bulunur. Levhanın üst yüzü, üzerine dekoratif bir grafik görüntünün uygulandığı yerdir. Lamine parkenin özelliklerini belirleyen ana katman preslenmiş ahşaptan yapılmıştır. Dengeleyici ve neme dayanıklı kısım ana parçanın altına yerleştirilmiştir. Bu, tabanın bükülme direncini dengelemeye yarar. Alt katman ses yalıtımlıdır.

Lamine parkenin kalitesi, neredeyse tamamen doğal malzemelerden oluşan sıkıştırılmış ahşaptan, doğal yağlardan, reçinelerden oluşur ve tutkalsız bir tasarıma sahiptir. Pratik montajı, panellerin kilit şeklindeki tasarımı ile kesin olarak belirlenir. Lamine parke, sadece 6-12 mm kalınlığındadır. Bir lamine satın almak istiyorsanız, kalınlık arttıkça kaplamanın ses emici özelliklerinin daha iyi olur.

En alttaki katman dengeleyici görevi görür, kartı sertleştirir ve bozulmaya karşı korur. Levhanın tabanı yüksek yoğunluklu suntadan yapılmıştır. Kilitleme elemanlarına sahip yapının bu kısmı, tüm yapıda önemli bir rol oynamaktadır. Üçüncü katman dekoratiftir, çoğu zaman gerçek bir ahşap tahta desenini taklit eden bir baskıya sahip kâğıttır. Bununla birlikte, Şerifoğlu parke İstanbul, lamine parke çeşitlerinde metal, taş ve hatta seramik karolar gibi görünebilen lamine parke ürünlerini sizlere sunmaktadır. Bu nedenle, lamine parke seçerken pek çok tasarım seçeneği bulunabilir. Üst tabaka reçine ve alüminyum oksitten (korindon) oluşur. Bu, levhaları darbe ve aşınmadan koruyan çok dayanıklı bir malzemedir.

Lamine Parkenin Avantajları

 • Aşınma ve uzun süreli darbelere karşı, dirençli ve leke tutmaz,
 • Kurulum kolaylığı,
 • Etkilere dayanıklılığı,
 • Kimyasallara karşı dayanıklı,
 • Termal iletkenlik, sıcak bir yer döşeme imkânı
 • UV ışınlarına dayanıklı, lamine parke solmaz
 • Zımpara gerektirmez (parkenin aksine)

Dudullu Lamine Parke Modelleri

Lamine parke modelleri, çok çeşitli seçenekler sunar. En sıra dışı iç mekânlar için lamine parke daha fazla talep görüyor. Teknoloji, parke zemin üretiminde yeni sıra dışı koleksiyonlar ortaya çıkıyor. Ahşap çeşitli dekoratif işleme yöntemlerine tabi tutuluyor. İstanbul parkeci, parke modellerimiz için parkeparke.com adresine girerek yaşam alanınıza en uygun seçeneği belirleyebilirsiniz.

Lamine Parke Yüzey Katmanının Çeşitliliği

 • Fark edilir bir parlaklığa sahip ve her deseni taklit edebilen, pürüzsüz ve eşit lamine bir yüzey.
 • Doğal ahşap desen, tekrarlayan bir desenin net bir şekilde uygulanmasıyla pürüzsüz ve eşit bir yüzey.
 • Dokusu, tamamen taklit ahşap yapı, sadece deseni değil, aynı zamanda %100 doğal ahşap dokusunu da tekrarlar. Bu türün, tam bir doğal taş desenli modelleri de mevcuttur.
 • Tüm panel boyunca düz, uzunlamasına şeritler şeklinde belirgin düzensizliklere sahip, elle kaba ahşap işlemeyi taklit eden bir yüzey.
 • Güneşe, rüzgâra ve neme maruz bırakılmış ve ardından verniklenmiş, pürüzsüz bir yüzey. Ayrıca taş ve ahşap dokusunu taklit eden bir desen.
 • Neredeyse hiç parlak olmayan mükemmel pürüzsüz ve eşit mat yüzey.
 • Yüzey pürüzsüz, hoş bir parlaklık ve hafif fark edilir tarzda dalgalanmalar ile mumlu ahşabı taklit eder.
 • Vernikli ahşabın tam taklidi.

Lamine Parke Bakımı

Lamine parke bakımı, talimatlara uyulduğu takdirde kolaydır. İyice sıkılmış nemli bir paspas ve özel temizlik ürünleri kullanıldıktan sonra kuru olarak silinmelidir. Lamine parke için en iyi çözüm, yumuşak, kabarık fırçalı bir elektrikli süpürgedir. Lamine kaplamaları, metallerden, güçlü kimyasallardan ve yoğun su temasından kaçınılması gerekmektedir.

Lamine parke, diğer doğal ahşap bakım ürünleri gibi, mastik ve mum kullanımı mümkün değildir, çünkü reçine emdirilmiş üst tabaka onları içeri almaz. Deforme olmuş paneller evlerde görünmeyen kısımlardaki panellerle yer değiştirilebilir veya satın alınabilir.

Lamine parke, çeşitli dış etkenlere karşı dayanıklı ve dirençli olduğu için modern bir döşeme seçeneğidir. Çok çeşitli doku ve renk seçenekleri ile hayalinizdeki tasarımı gerçekleştirme fırsatı sunacaktır.

Dudullu Lamine Parke Fiyatları

istanbul şerifoğlu parke dudullu

Şerifoğlu lamine parke, lamine parke piyasasında doğal zemin kaplamalarına ciddi bir rakiptir. Lamine parke fiyatı önemli ölçüde daha düşüktür. İlk bakışta, tüm lamine koleksiyonları birbirine benzer görünebilir, ancak durum bundan çok farklıdır. Lamine parkeyi karakterize eden ve ürünün nihai maliyetini etkileyen birçok farklı parametre vardır. Aşağıda Şerifoğlu parke fiyatları hakkında en önemli unsurları sizler için bir araya getirdik.

Aşınma direnci sınıfı: Kalınlığa, üst koruyucu tabakanın bileşimine ve levhanın mukavemetine bağlı olarak değişir.

Taban plakasının panel kalınlığı ve yoğunluğu: Taban plakasında kesilen, takım bağlantılarının gücü çoğunlukla bu parametrelerle doğru orantılıdır. Modern lamine 6, 7, 8, 9,5 veya 12 mm kalınlığındadır.

Taban plakasının koruyucu bileşiklerle işlenmesi: En ucuz lamine parke seçeneklerinde herhangi bir ek işlem yoktur. Daha pahalı segmentin lamine parkeleri, özel su geçirmez bileşiklerle işlenebilir. Bu, bir bütün olarak laminenin tüm katmanlarının yalnızca kilitlerinin korunması veya emprenye edilmesidir.

Sabitleme için çeşitli kilitleme sistemlerinin kullanılması: Kilidin tipi, kurulumun basitliğini ve hızını, geometrik boyutların stabilizesini ve zemin kaplamasının lameller arasında boşluk olmamasını etkiler.

Yüzey işleme için tasarım teknikleri: Lamine yüzeyi pürüzsüz veya çeşitli efektlerle dokulu olabilir. Lamellerin çevresi boyunca pah yapılması da zemin kaplamasının fiyatını arttırır.

Panel boyutu: Lamine levhalarının standart boyutu yaklaşık 1200-1300 x 190 mm'dir. Bazı üreticilerin, küçük eğimli plakalar ve büyük boyutlu kare paneller şeklinde standart olmayan çözümleri de bulunmaktadır.

Üreticinin markası ve menşe ülkesi: Marka kesinlikle ürünün fiyatını etkiler. Marka, laminenin yüksek kalitesi için bir tür garantidir.

Hayalleriniz İçin Bize Gelin

Ahşap ürünler için ekonomik çevrimiçi mağazanız olarak, size düşük fiyatlarla yüksek kaliteli markalı ürünler sunuyoruz. Zemin ve teras kaplamaları, bahçe evleri ve saunalar vb. Geniş ürün yelpazesi, cazip fiyat-performans oranı, yetkin ve güler yüzlü teslimat ve alanında uzman çalışanlarımız, sizleri bekleyen en önemli avantajlardır.

Ürünlerimiz ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Alanında uzmanlaşmış çalışanlarımız sizlere her konuda yardımcı olacaklardır. Bize online mağazamızın hızlı teklif verme alanını doldurarak veya telefonla ulaşabilirsiniz.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?