Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Tarkett Parke İstanbul

Laminat, en popüler zemin kaplamalarından biridir. Laminat, üzerinde koruyucu ve dekoratif bir film bulunan, yüksek basınç ve sıcaklık altında preslenen ahşap lifli bir levhadır. Esas olarak ahşap veya taşı simüle eder. Kullanım alanına bağlı olarak bu zemin üç ana kullanım sınıfına ayrılır,

  • Sınıf 31, düşük yük seviyesine sahip odalar için
  • Sınıf 32, orta yüklü odalar için
  • 33 sınıf, ticari tesisler için

Şu anda en popüler olanı 32. sınıf kullanımıdır. Konut sektörü satışlarının %70'ini oluşturuyor. Ayrıca, son yıllarda laminat 33 sınıfı aşınma satışlarının önemli ölçüde arttığına dikkat edilmelidir.

Bir daire için 33. sınıf laminat almak sorun değil, harika bir zemin ve çoğu zaman somut faydalar getirmeyecek bir bütçe gideridir. Hem 32 sınıfı hem de 33 sınıfı laminat, 10-20 yıllık ev kullanımı koşullarında sorunsuz hizmet verecektir.

İstanbul Tarkett Parke

Neme dayanıklı laminat, standart bir yapıya sahip yüksek yoğunluklu bir laminattır. Özel kullanımı nedeniyle odadaki yüksek nemi iyi tolere eder. Suya kısa süreli maruz kalabilir. Alt tabakanın daha az şişmesi nedeniyle, bu laminat gelenekselden beş kat daha fazla neme dayanıklıdır ve bu da onu koridorlar, mutfaklar veya banyolar için mükemmel bir döşeme seçeneği haline getirir.

Tarkett laminat parke İstanbul olarak ürünlerimiz, neme dayanıklı laminat, sadece buhar ve nemin etkilerine değil, aynı zamanda su ile doğrudan temasa da uzun süre dayanabilen bir laminattır. Bu temelde farklı bir malzeme türüdür. Üretiminde HDF levha kullanılmaz, gerçek bir su geçirmez laminatın PVC tabanı vardır.

Bu kaplamanın kalınlığı 4 - 4,5 mm'dir. Su geçirmez laminat, bir kilitleme sistemine sahiptir, her zamanki gibi mukavemet, aşınma direnci sınıfları ile karakterize edilir. Böyle bir kaplama, sıcaklık ve nem değiştiğinde geometrik boyutlarını değiştirmez, bu nedenle yerden ısıtma sistemleri ile birlikte kullanılabilir. Yüzey çok sağlam, kir ve leke tutmaz kolay temizlik isteyenler için idealdir.

Laminat parke pratiktir ve hijyeniktir. Su geçirmez laminat parke bugün haklı bir popülariteye sahiptir ve aralarında Tarkett parke gibi endüstri liderleri olan birçok döşeme üreticisinin kataloglarında bulunur.

İstanbul Tarkett Parke Modelleri

istanbul parke fiyatları

Belirli bir tarzda bir iç mekan tasarladıysanız, görev biraz basitleştirilmiştir. Çünkü bu durumda her öğenin döşeme de dâhil olmak üzere kendi renk şeması vardır. Ayrıca diğer parkelere göre daha fazla çeşitleri bulunmaktadır. Bugün en çok talep gören stillerden bazılarına bir göz atalım. Klasik tarz, ölçülü, asil, elit dekorları gerektirir. Geleneksel ahşap türlerini taklit eden bir laminat (doğal tonlarda meşe ve kayın) buna çok uygundur.

Görev odayı aydınlatmaksa, biraz soğuk renk tonu olan huş veya akçaağaç taklidi olan bir laminat döşeyin. Her ülkede, belirli bir tarz nüanslarda farklılık gösterebilir, ancak çok sayıda doğal malzeme ve kumaşın yanı sıra ahşap görüntü mobilyaların varlığı ile birleşir. Günümüzde, çok sayıda dekor ve renk seçeneği sayesinde, ahşap dokulu zeminler başarıyla laminatla değiştirilebilir. Benzer tarzdaki odalar için standart olmayan bir dokuya sahip bir laminat, yapay olarak yaşlandırılmış bir yüzey, el yapımı efekt vb. Uygun olacaktır.

Oryantal tarz da doğal malzemelerin varlığını varsayar. Döşemenin rengi herhangi biri olabilir, asıl görev genel renk dengesini korumaktır. İmitasyon bambu ile laminat, böyle bir iç mekânın gerçek bir dekorasyonu olacaktır. Bu tarzlarda dekore edilmiş odalar, aydınlık ve karanlık kontrastına dayalıdır veya genellikle tamamen tek renklidir.

İdeal laminat renkleri, beyazımsı tonların (ağartılmış meşe vb.) yanı sıra koyu gri veya neredeyse siyahtır. İki ana renk arasında bir tür geçiş olarak gri bir kaplama da uygun olacaktır. Yüksek teknoloji soğuk gri tonları (metalik) ima eder ve ayrıca fayans veya doğal taş taklidi olan bir laminat kullanılmasına da izin verilir. Bu tarzda odaları dekore ederken, parlak seçeneklerden ve sıcak renklerden kaçınmalısınız.

Bu kural, döşeme hariç tüm iç elemanlar için geçerlidir. Eko tarzı, iç dekorasyonda bol miktarda doğal malzeme olduğunu varsayar, taş, ahşap, keten, pamuk. Renk şeması hafif, doğal tonlarda korunur: kum, krem, bitki örtüsünün doğal yeşil tonları.

Pop sanat tarzı, şok edici ve kışkırtıcı, parlak ve neşeli. Zemine yeşil, kırmızı, mavi veya hatta bunların bir kombinasyonunu içeren bir tasarımcı laminat koyabilirsiniz. Bununla birlikte, döşeme ile ilgili olarak, başka bir yaklaşım daha vardır. Genellikle mobilya ve dekorun akılda kalıcı unsurlarını vurgulamak için sakin, nötr renklerde yapılır.

Laminat ve duvarlar aynı renkte olmak zorunda değildir. Odanın uyumlu görünmesi için zeminler duvarlardan 2,3 ton daha koyu yapılmıştır. Duvarlar koyu renklerdeyse, kontrastla oynayın ve hafif bir laminat döşeyin. Böylece iç mekânı boşaltacak, daha orijinal hale getireceksiniz. Herhangi bir iç mekân için evrensel bir kural, küçük odaların açık renklerde dekore edilmesidir. Hafif laminat, eksik hacmi odanıza ekleyecektir.

Ters kural da geçerlidir, yüksek tavanlı geniş odalarda koyu laminat, hacmi görsel olarak azaltacak ve rahatlık hissi katacaktır. Küçük bir dairede, aynı renkte laminat parkenin döşenmesi önerilir. Çünkü farklı dekorlar alanı küçük bölgelere böler ve bu da toplam alanı görsel olarak azaltır. Tek şerit tasarımlı laminat, odayı görsel olarak büyütür.

Öte yandan, blok parkeyi taklit etmek için oluşturulan iki ve üç şeritli tasarımlar, zemin alanını küçültme etkisine sahiptir ve küçük alanlarda kurulum için önerilmez. İç kapılar ve döşeme kombinasyonu uyumlu olmalıdır. İyi bilinen bir kural, kapıların ve zeminin renginin aynı olması gerektiğidir.

Çoğu durumda, özellikle zeminin ve kapıların rengi duvarlarla zıtsa, böyle bir kombinasyon en uygun olacaktır. Güneş alan odalarda, karanlık ve hatta daha parlak laminat döşenmesi tavsiye edilmez - parlak ışıkta üzerinde küçük kirler bile görülebilir.

Renk seçimi sizi şaşırttıysa ve hiçbir şekilde doğru seçeneğe karar veremiyorsanız, açık sarı tonlarında bir laminat satın almaktan çekinmeyin. Kesinlikle egzotik olanlar hariç, hemen hemen her iç mekânla uyumlu olması garanti edilir.

Yaşam alanınızı yenilemenin rahatlığını uzun müddet yaşayabilmeniz için parkelerinizin temizliğine dikkat etmeniz gereklidir. Bunun için giriş çıkış alanlarına yıpranma önleyici paspaslar koyarak deformasyonu önlemiş olursunuz.

İstanbul Tarkett Parke Fiyatları

Tarket parke fiyatları, aşağıda belirtilen çeşitliliğe göre fiyatlarda değişiklik olacaktır. Satış anlamında İstanbul parkeci, kendi pazarında söz sahibidir.

Bağlantı Türü

2 tür vardır, yapıştır veya kilitle; En uygun seçenek ikincisidir. Bu kaplamanın kurulumu kolaydır, bir plakayı diğerlerine dokunmadan kolayca değiştirebilirsiniz. Tutkal yöntemiyle, hasardan sonra zemini tamamen değiştirmeniz gerekecektir. Ancak böyle bir laminatın fiyatı, bir kalenin fiyatından birkaç kat daha düşük olacaktır.

Sonuç olarak, en kabul edilebilir seçim laminat satın almaktır: 32-33 sınıfı aşınmaz direnci, kilitleme montaj sistemine sahip olmak.

Online Mağazamızı Ziyaret Edin

Parkeparke.com online yer döşemeleri mağazasında sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız. Burada laminat, lamine ve masif ahşap levhalarını uygun fiyatlarla toptan ve perakende olarak hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Mağazamızın kataloğu, müşterilerin güvenini kazanmış global markaların ürünlerini sunmaktadır. parkeparke.com online mağazasında bulunan tüm ürünler yüksek kalite, dayanıklılık ve mükemmel tasarıma sahiptir.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?