Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Vario Parke İstanbul

Laminat parke çeşitleri, her ev için çok uygun ve herkesin erişebileceği en popüler zemin kaplamalarından biridir. Çoğu aileler evleri için laminat parkeyi seçer. Ama neden? Laminat parkenin özellikleri nelerdir, avantajları ve dezavantajları nelerdir? Bu konuda sizi aydınlatmaya çalışacağız. Ayrıca, Vario parke İstanbul bayisi, ürünlerini sizler için mağazalarda sergileyerek beğeninize sunuyor. Laminat parkelerin çeşitli yüzey seçenekleri ile görsel şölenine siz de davetlisiniz.

İstanbul Vario Parke

Laminat parkenin yapısı; üst koruyucu tabakası, akrilik veya melamin sentetik reçineden oluşan bir filmdir. İkincisi, mekanik hasara ve neme karşı daha dayanıklı olarak kabul edilir. Sadece parkenin kendisini değil, aynı zamanda zeminin görünümü için önemli olan deseni de korur. Bu katman bir sınıf indeksine karşılık gelmelidir.

Dekoratif katman, doğal ahşap, parke döşeme, taş ve hatta özgün tasarım desenlerinden oluşan bir desene sahip özel bir kâğıttır. Laminatın temeli, yüksek yoğunluklu bir suntadır. Bağlantı için bir gömme kilit ile desteklenir ve çoğunlukla tüm kartın dayanıklılığını sağlar.

Alt katman, plakanın kendisini sabitleştirilmiş ve nemden koruma işlevlerini yerine getirir. Reçine emdirilmiş plastik veya kâğıttır. Evdeki sıcaklık ve neme karşı direnç sağlayan üçüncü katmanı sağlar.

Laminatın Avantajları ve Dezavantajları

Laminatın Avantajları

 • Sağlamdır, modern laminat, doğru yapılırsa, fiziksel zorlamaya, aşınmaya, basınca karşı oldukça dayanıklıdır. Mobilyaları tekerlekler üzerinde özgürce hareket ettirebilirsiniz.
 • Yüksek sıcaklıklara dayanır, tutuşmaz. Laminat zemine yanlışlıkla düşen bir izmarit ona zarar vermez.
 • Sağlık için güvenlidir. Bir çocuğun vücudu için bile zararsız, çevre dostu malzemelerden yapılmıştır. Uygun bakım ile mikrop ve kir biriktirmez, alerjiye neden olmaz.
 • Bakımı kolaydır, laminatı nemli bir paspas ile silinmesi yeterli olacaktır. Özel prosedürler gerekli değildir.
 • Hızlı döşenebilir, ayrıca eski zeminde ciddi bir hasar yoksa eski zemin döşemesi kalabilir.
 • Uzun ömürlüdür, laminatın yüksek sınıfı, doğru döşenmesi ve uygun bakımı, kaplamanın dayanıklılığını arttırır.
  Makul fiyatlar Vario Laminat parke mağazalarında sizleri bekliyor. Yaşam alanınızın döşenmesi hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Laminatın Dezavantajları

 • Ağır yüklere karşı yeterince dayanıklı değildir. Bütün laminat dayanıklılık derecesine göre sınıflara ayrılır. Bu rakam üretimde kullanılan hammaddelere bağlıdır. Ev kullanımı için sınıflar ve "ticari" laminat sınıfları vardır.
 • Derzlerdeki düşük kaliteli laminat paneller bazen sadece su girmesinden dolayı çatlar veya parçalanır. Bu nedenle, su yalıtım yağı ile tedavi edilmesi önerilir. Ve daha da iyisi tanınmış markaların kaliteli bir laminatını seçmek.
 • Laminatın şişmesi, bu problem, zemin döşeme kurallarına uyulmaması durumunda ortaya çıkar. En iyi çözüm hemen bir uzmana danışmaktır.
 • Laminatın gıcırtısı, yüzey kötü hazırlandığında, döşeme kurallarının ihlali nedeniyle de ortaya çıkar. Çoğu zaman, gıcırtı seslerinin ortaya çıkmasını önlemek için, laminatın altına bir mantar alt tabaka kullanın.

Laminat Parke Nasıl Temizlenir?

Artık laminatın ne olduğunu ve nasıl yerleştirildiğini gördükten sonra nasıl temizlendiğine bir bakalım. Çünkü zeminin temizliği ve isteyeceği özen, son tercihinizde kesinlikle rol oynuyor. Laminat parke, antibakteriyel ve kolay temizlenebilir bir yüzeydir ayrıca toz için elektrikli süpürge kullanabilirsiniz.

Laminat parkenin ne olduğunu anlamanıza ve seçiminizi biraz daha kolaylaştırmanıza yardımcı olduğumuzu umuyoruz. Zeminin montajı ve demontajı için uzmanlarla iletişime geçin! Çalışmanızı platformumuzda yayınlayın ve alanınızı dönüştürmenize yardımcı olacak profesyonel ustalarımızdan teklifler alın!

İstanbul Vario Parke Modelleri

istanbul vario parke

Çoğu zaman, odanın içi ile uyumlu olmayacak şekilde bir zemin kaplaması seçmekten korkarız. Birçok kişi, tasarıma göre doğru zemin kaplamasını seçebilmek için profesyonellerden daire tasarımının ne kadara mal olduğunu soruyor. Ancak Vario parke İstanbul firması olarak sunacağımız çeşitli modeller ve basit ipuçlarının yardımıyla her şeyi kendiniz planlama fırsatına sahip olabilirsiniz.

Doğal

Firmamız İstanbul parkeci, profesyonel uzmanları, odayla uyumlu olması için nötr renkte bir zemin kaplaması seçmenin en iyisi olduğunu söylüyor. Ancak, daha orijinal bir şey de alabilirsiniz. Örneğin, en ideal seçenek ağacın sarımsı altın versiyonudur. Hafif ahşap seçmek daha iyidir. İç mekânda, bu tür zeminler, duvarların hem soğuk hem de sıcak tonlarıyla uyumlu olacaktır. Sarı, sıcak ve rahat bir atmosfer yaratacaktır. Altın bir zeminin iç mekânda benzer vurgular gerektirdiğini unutmayın.

Kırmızı Tonlar

Ancak kırmızımsı tonlarda dikkatli olmanız gerekir. Kahverengi, yeşil ve kırmızı iç mekânlar için uygundurlar. Bu durumda, böyle bir kombinasyon bir dengesizlik yaratmayacaktır. Gri zeminin ilginç kullanımı, bu zemin çok yönlü renk çözümü olarak kabul edilir, bej duvarlara uygundur ve uygun bir sessiz ortam yaratır.

Koyu Tonların Büyüsü

Parkenin koyu renkleri ortama şıklık verebilir. Böyle bir zemine sahip cafe, ofis ve toplantı odalarında zeminin "süslenmesi" tavsiye edilir. Aynı zamanda, koyu renkler odanın alanını görsel olarak azaltacaktır, bu nedenle açık tonlarda duvar ve dekor ile seyreltilmeleri gerekir. Ayrıca bu zemini yeşil, bej veya gri ile kombinleyebilirsiniz. Mat veya parlak döşeme bugün çok popüler. Bu parke kombinasyonu, ortama güzellik ve neşeli bir atmosfer verir. Zemin biraz soğur, ancak alan görsel olarak artar. Bu arada, ahşabın dokusunu tamamen koruyan mat bir kaplama, iç mekân için "eko" veya "kırsal" tarzında mükemmel bir seçenek olacaktır.

Kontrastın Gücü

Genel olarak, zıtlarsa zemin ve kapıların iyi görüneceğini unutmayın. Ancak bunları tek renkte yaparsanız, bu seçenek küçük odalar, mutfaklar, koridorlar ve yeterli doğal ışığın olduğu odalar için ideal bir çözüm olacaktır. Sonuç olarak, zemin kaplama seçimi sorusunu doğru bir yaklaşımla çözerek, sizi tam anlamıyla tatmin edecek bir cevabı kolayca bulabilirsiniz.

İstanbul Vario Parke Fiyatları

İlk bakışta, görsel olarak tüm laminat koleksiyonları birbirine çok benzer, ancak maliyetleri önemli ölçüde değişebilir. Bu neye bağlıdır? Fiyatını hangi kriterler etkiler?

Aşınmaya dirençli, tüm laminat, bir dizi testten geçer ve ardından, Türkiye standartlarına göre belirli bir sınıfa atanır. Bu nedenle laminatın belirli bir yük altında size ne kadar süre ve iyi hizmet edeceği sınıfa bağlıdır. Ayrıca tüm ürünlerimiz üretici firma tarafından garantili olarak satışı yapılmaktadır. Buna göre,

Vario parke fiyatları için bizimle iletişime geçerek detayları uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

Tasarım, laminat, çeşitli malzemelerin yüzeyini taklit edebilir, ancak çoğu zaman üreticinin görevi ahşap bir zemin yanılsaması yaratmaktır. Bu amaçla sadece çizim değil, aynı zamanda bir kabartma da kullanılabilir. Bütün bunlar, elbette, değerini etkiler. Özel mülkler, Bazı laminat parke koleksiyonları farklı özelliklere sahiptir, neme ve suya dayanıklılık gibi. Karşılık gelen fiyat, sıradan laminatın maliyetinden daha yüksektir.

Panelin kalınlığı, bu özellik, yüzeyin oyuklara ve darbelere dayanıklı olduğunu, ısı yalıtımı ve ses emilimi seviyesinin ne olduğuna bağlıdır. Ancak ev için büyük panel kalınlığına sahip bir laminat seçmek gerekli değildir. 7-8 mm ev ortamları için yeterli olacaktır. Panellerin boyutu, fiyatı belirleyen bir diğer kriter. Lamine paneller genişlik ve uzunluk olarak değişebilir, panelleri karo ile aynı boyutta olan bir laminat bile vardır. Tabii ki, fiyat birçok ikincil faktörden etkilenir.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?