Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Lamine Parke Modelleri ve Fiyatları

Lamine parkeler yaşam alanlarına renk katmak ve ev yenilemek için fazlasıyla tercih edilen bir yöntemdir. Evinizin dekorasyonuna veya iş yerinizin temizliğine, doğal görünümüne katkı sağlayacak lamine parke modelleri Parke Parke’nin internet şubesinde ve İstanbul şubesinde sizleri bekliyor.

Lamine parkeler tamamı ahşap malzemeler ile üretilen, birden fazla tabakanın kaynaştırılması sonucu elde edilmektedir. İki veya üç katmandan oluşabilen bu parkelerin üzerine değerli bulunan ağaçtan ince bir kaplama yapılmaktadır. Lamine parkeler bu katmanlar sayesinde yalıtım özelliğine de sahip olmaktadır.

Lamine Parke Özellikleri

Lamine parkelerin en büyük özelliği uzun ömürlü olmasıdır. Tamamen doğal malzemelerden üretilmiş olmasından kaynaklı hem çok dayanıklı hem de oldukça şıktır. Kalitesini tamamen ağaç katmanlarından alan lamine parkeler rutubet tutmayan yapısı sayesinde fazlasıyla tercih edilmektedir.

Döşendiği zeminde gösterdiği asillik sayesinde eşyalarınız çok daha ön planda ve dikkat çekici görünmektedir. Evde, iş yerlerinde veya diğer yaşam alanlarında zeminin temiz, parlak ve doğal görünmesini sağlamaktadır.

Cila istemeyen ama talep üzerine uygulanabilen lamine parkeler canlılığını 25 yıla kadar koruyabilmektedir. Tamamen doğal ürünlerden yapılan parkeler bulunduğu alanı da doğal bir görünüme kavuşturmaktadır.

Üst katmanı 4 mm ağaçtan oluşurken, orta katmanı 8 mm ağaç yapısı ile sağlamlığı sağlamaktadır. Alt katmanda ise 2 mm ağaç sayesinde zeminde denge sağlanır.

Tüm doğal ürünlerde olduğu gibi lamine parkelerde de temizlik oldukça kolaydır. Nemli bir bezle silindikten sonra tertemiz bir görünüme kavuşur.

Yüzey kalitesi kusursuzdur. Zımpara ve kalibre aşamalarından sonra yapılan cilalama işlemi sayesinde mükemmel görünümlü aynı zamanda oldukça dayanıklı bir yüzey elde edilir. Su gördüğünde kabarma gibi durumlarla karşılaşılmaz.

Lamine parkeler doğal ürünlerden üretildiğinden laminant parkelerde olduğu kadar çeşitlilik söz konusu değildir. Beğendiğiniz rengi seçip o rengi satın almanız gereklidir. Cila istemez ancak kendiniz istediğinizde de yaptırabilmektesiniz.

Tamiratı ve bakımı oldukça kolaydır maliyeti de azdır lakin zaten dayanıklı bir üründür hasar seviyesi minimumdur.

Lamine Parke Döşeme

Lamine parkelerin döşeme aşamaları oldukça kolaydır. Hızlıca döşenebilir, hemen kullanıma hazır hale gelir. Tıpkı laminant parke de olduğu gibi kısa sürede işlemler tamamlanır.

Döşemenin ilk aşaması alt kata bir naylon serilmesidir. Bu sayede alt zemindeki nem parkeye işleyemez, evde rutubet oluşumu engellenir. Yalıtım aşamalarından bir diğeri naylonun üstüne serilen şilte ile devam eder. Bu şilte de ses ve ısıyı yalıtarak parke kullanımı çok daha kullanışlı ve lüks hale getirmektedir.

Parkenin özelliğine göre tutkallama işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlem parkenin katman sayısına bağlı olmakla birlikte ustalarımız bu konuda deneyimlidir

Döşeme işleminin tamamlanmasının ardından odanın kenarları tutkallarla doldurularak yan duvarlar arasında yalıtım sağlanmaktadır. Bu sayede herhangi bir olumsuz durumda yan odadaki su veya nem parkeye işleyemez gelir.

Son aşama elbette parkeye göre seçilen süpürgeliklerin döşenmesidir. Bu işlem çakma yolu ile yapılır ve odaya bir bütünlük katar.

Lamine Parkelerin Avantajları ve Dezavantajları

  • Lamine parkenin en büyük avantajı tamamen doğal yapıda olmasıdır. Bu sayede doğal yapıdaki gözeneklerinden nefes alma özelliği vardır. Rutubet veya kötü kokuya sebep olmaz.
  • Sağlıklıdır çünkü tamamı ağaçtandır. Alerjik veya kanserojen maddeler bulunmaz. Çocuklar ve evcil hayvanlar için vazgeçilmezdir.
  • Onarımı kolaydır, gerektiğinde sistire ve cila işlemi uygulayarak yılların neden olduğu yıpranmalar giderilebilir.
  • Dezavantajlarından en büyüğü ise laminant parkelere oranla fiyatının daha yüksek olmasıdır. Lakin tamamen doğal malzemelerden üretildiğinden işçilik ve hammadde fiyatları fazla olabilmektedir.
  • Parkalerin bir diğer dezavantajı laminant parkeler kadar güneşe dayanıklı olmamalarıdır. Güneş ışığı zamanla zarar verebilir, rengini bozabilir.
  • Doğal malzemelerle yapılan her eşya gibi dikkatli kullanılmalıdır lakin çizilebilir ve hasar alabilir.

Lamine Parke Katmanları

Lamine parkeler üst, orta ve alt tabaka olmak üzere üç ayrı tabakadan meydana gelirler. Bu üç katman da doğaldır. Isı ve basınç ile birbiri ile dik açıda birleştirilip oluşturularak daha dayanıklı hale getirilir. Bu sayede dekoratif ve sağlıklı bir zemin kaplama aracına dönüşmektedir.

Üst tabakada parkenin yapıldığı ağaçtan 3,5 mm kalınlığında bir parça bulunmaktadır. Bu ağaçlar dayanıklı ve işlemesi kolay olan meşe, akçaağaç veya merbau gibi çeşitler arasından seçilmektedir.

Orta ve alt tabakada ise yine üst tabakada olduğu gibi seçilen ağacın parçası bulunmaktadır. Bu ağaç malzemeler sayesinde parke döşendiğinde yalıtım sağlanırken aynı zamanda daha sağlam ve dayanıklı hale gelmektedir.

Lamine Parke Çeşitleri

Lamine parkeler kullanılan ağaca göre çeşitlenmektedir. Laminant parkelerde olduğu kadar çeşitlilik mümkün değildir çünkü tamamen doğal malzemelerden üretilmektedir. Mağazamızda üç ana lamine parke çeşidimiz mevcuttur. Bunlar renklerine ve desenlerine göre alt başlıklara da ayrılırlar.

Barlinek, şerifoğlu, dempar çeşitlerimiz farklı renk alt tonlarına göre çeşitlenir. Bu ürünler internet sitemizde ve İstanbul mağazamızda incelenmeye hazırdır.

Lamine Parke Bakımı

Lamine parkelerin bakımı doğal malzemelerden oluştuğu için oldukça hassas bir husustur. Yanlış kullanılan temizlik malzemeleri yıpranmalara sebep olabilir, parkeleri aşındırabilir. Nemli bez ile yapılan temizlik en uygunudur. Bununla birlikte bu bezin çok fazla ıslak olmamasında fayda vardır.

Bakım şekli seçilen renge göre de değişiklik gösterebilmektedir. Daha açık renkteki ağaçlar biraz daha narin olabilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir veya mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Lamine Parke Fiyatları

Lamine parkeler çok çeşitli olup, kullanılan ağaca göre fiyatlandırılmaktadır. Elbette bu fiyatlandırma kişiye özeldir çünkü satın alınan miktar önemlidir. Metrekareye göre yapılan fiyat teklifleri değerlendirilmeli aynı zamanda kalitesi de ön planda tutulmalıdır.

Lamine parkeler laminant parkelere kıyasla daha pahalı iken masif parkelere kıyasla daha ucuzdur. Bakımı, montajı ve kullanımından kaynaklanan ek masrafların minimum olmasından dolayı tercih edilebilir.

Fiyat tekliflerimiz uygun olup, ön planda tuttuğumuz müşteri memnuniyeti için ufak değişiklikler de yapmaktayız. Bizimle iletişime geçerek fiyat ve ürün bilgisi alabilir, mağazamızı ziyaret ederek ürünleri yakından inceleyebilirsiniz.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?