Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Hangi Parkeyi Tercih Etmeli?

Yaşam alanlarında yer döşemesi olarak kullanılan parkeler, doğal malzemeden üretilir. Yer döşemesinde kullanılan kaplama türü olarak bilinmesi sayesinde yaşam alanlarında temizliğin ve ferah düzeyinin en üst seviyede tutulması sağlanır. Kişilerin zevk ve tercihleri doğrultusunda istenilen desen ve renkte basılarak kâğıda reçine edilen malzeme, kaplama levhası olarak bilinir. Bu konuda kâğıt şeklinde ve ağaç modellerinde üretilen parke modelleri bulunur. Belirli fiyat aralıklarında müşterilere sunulan ürünleri müşteriler parke seçerken kendi zevk ve tercihleri doğrultusunda tercih edebilir.

Yüzey düzgünlüğü, kalınlığı ve renk dağılımı homojen bir şekilde gerçekleştirilen parkeler tercih edilmelidir. Bu sayede yaşam alanlarının da zemin kaplamasının uzun ömürlü olarak kullanılması sağlanır. Bu konuda kişiler hangi parkeleri tercih etmeliyim gibi fikirlere kapıldığı zaman alanında uzman ve tecrübeli kişilerden hizmet almalıdır.

Böylelikle yaşam alanlarına uygun parke modellerinin tercih edilmesi ve yaşam alanlarında konforun en üst düzeyde yaşanması sağlanır. Koyu renkler ile tercih edilen modeller genellikle büyük alanlarda tercih edilebilir.

Renk ve Model Birinci Öncelik

İş yerinde, ofiste, evde, bütün yaşam alanlarında kullanılan parke modelleri yaşam alanlarının temiz ve ferah görünmesini sağlar. Yaşam alanlarında en çok tercih edilen parke modelleri genellikle duvar renklerine uyumlu şekilde dizayn edilir. Zemin üzerinde kullanılması sayesinde zeminde birçok farklı eşyanın rahatlıkla kullanılabilmesi ve yaşam alanlarının sürekli olarak temizliği sağlanır.

Kişilerin zevk ve tercihleri doğrultusunda renk ve model tercihi yaparken yaşam alanlarına uygun tercihleri yapmalıdır. Günümüzde çok fazla kullanım olanağına bağlı olarak eskiden mutfaklarda seramik yerine parke tercihi yapılıyor. Çünkü temizliği ve kullanım şıklığı oldukça yüksek olan bu ürünler her alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Yaşam alanlarınızın sürekli olarak temiz kalmasını sağlayabilmeniz için bu ürünleri belirli firmalardan tercih etmeniz yeterli olacaktır. Küçük alanlarda açık renk tonlarının tercih edilmesine bağlı olarak, ortamın daha büyük ve ferah görünmesi sağlanabilir. Büyük ve geniş alanlarda kişilerin zevk ve tercihleri doğrultusunda istedikleri parke modelleri seçilebilir. Büyük alanlarda koyu renkler tercih edilse bile ortamın genişliği, yaşam alanlarını ferahlatacaktır. Kişilerin zevkleri doğrultusunda seçim yapılması gerekir.

Parke Modeli

Yüzeyleri düzgün ve belirli kalınlığa sahip olan ahşap parkeler belirli modellerde üretilir. Yan ve baş yüzeylerde birbiriyle birleşimini sağlayacak çıkıntıların kullanılması sayesinde yaşam alanlarına rahatlıkla döşenebilir. Ahşap rengi daha çok modern tarzın yansıtılmasında tercih edilir. Yaşam alanlarının daha zarif ve daha düzgün görünmesini sağlayacak bu modellerini tercih edilmesinde birçok firmadan yardım alabilirsiniz. Renk dağılımının homojen bir şekilde sağlanması, yaşam alanlarının eşyaları ile birlikte olan uyumunu sağlar.

Parke yüzeylerinde farklı renk tercihlerinin kullanılması ortamın tarzını yansıtmaz. Zemine döşenirken zeminin altına serilecek herhangi bir örtü yaşam alanlarını sıcak ve soğuk havaya karşı koruyabilir. Zeminin kış aylarında soğuk olmaması için alınan bu önlemler sayesinde yaşam alanlarının konforu sağlanır.

Lamine Parkenin Yaşam Alanlarına Katkısı

Ağaç malzemesinden üretilmesi sayesinde, içten geçmeli şeklinde bulunan lamine parke, yaşam alanlarında tercih edilerek yaşam alanlarının kullanışlı olmasını sağlar.

Güzel görünüşü ve modern görünüşü sayesinde her yerde rahatlıkla kullanılabilir. %100 organik bir malzemeden olduğu için yaşam alanlarında gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Modern ve şık görülmesinin yanı sıra doğal malzemeden üretilmesi imkânlarıyla yaşam alanlarında tercih edilir.

Parkelerin Tercih Edilme Nedenleri

Sağlıklı ve herhangi bir boya maddesi içermediği için çocukların rahatlıkla oynayabileceği alanlar oluşturulabilir. Ağaçtan üretilerek malzemesi %100 doğaldır. Yüksek frekansı yapıya sahip olarak yaşam alanlarının izole edilmesi sağlanır. Ses izolasyonun yanı sıra akustik malzeme olarak her alanda kullanılabilir. Doğa dostu ve çevreci yapısıyla tercih edilirken alanında uzman ve tecrübeli firmalara müracaat edilmesi gerekir.

Çok katmanlı kontra plak yapısından oluşarak en üst katmanda değerli ağaç yapısı tercih edilir. Ağaç tüketiminin azaltılması sayesinde sadece en üst katmanda kullanılması gerekir. Bu konuda uzman ve tecrübeli firmalar, ürettiği parke modellerini farklı fiyatlar ile birlikte kullanıcılara sunar. Firmalarla işbirliği yapıldığı sürece doğal malzemeden olan parke modellerinin kullanılmasının yanı sıra, yaşam alanlarında modern ve şık görünüm oluşturur.

Kullanım Alanı

Yaşam alanlarında lamine parkeler kullanılacağı zaman alanında uzman firmalardan yardım alınması gerekir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken unsurlardan biriside parkelerin tek parça ya da birden fazla parçadan olması ve yan yana birleştirilerek bütün bir görüntünün oluşturulması sağlanır. Arada kot farkının olmaması parçaların tamamen bütün bir şekilde görünmesi sayesinde yaşam alanlarının modern ve şık görüntüsü elde edilebilir.

Aksi halde en ufak bir ıslaklık unsuru parkelerin içerisine suyun dolmasını ve zamana bağlı olarak parkelerde şişme yapmasını sağlar. Zamanla şişen parkeler kabarıp oldukça kötü görüntüye neden olabilir. 2 katmanlı olarak üretilen lamine parke modelleri 3 katmanlı diğer parkelere göre daha esnek yapıya sahiptir.

Uzun Süreli Kullanım Avantajı

Yüzeyleri yağlı bir şekilde olduğu için temizlik sırasında kolaylık sağlar. Kaliteli ve uzun ömürlü kullanım sayesinde kişiler evlerinde, iş yerlerinde, ofislerinde, lamine parke modellerini tercih edebilirler. Birçok farklı renkte parkeler bulunur. Bu imkânlar da insanların kendi zevk ve tercihleri doğrultusunda ki seçimleri yapmasını sağlar.

Lamine parkenin masif parke modellerinden pahalı olmasının yanı sıra daha kaliteli ve teknoloji kullanım sağlanarak yaşam alanlarında kullanılması sağlanır. Bu yüzden kişiler tercihlerini her zaman doğal ve sağlıklı malzemeden üretilen lamine parkelerden yapabilir.

Dayanıklılık

Tamamen ağaç malzemeden üretilen lamine parkeler 3 katmanlı olarak parke modeli konusunda en çok tercih edilen modellerden birisidir. Çünkü ısı ve basınç altında parçaların birleşmesi ve herhangi bir su sızıntısının oluşmaması sağlanır. Üst tabaka tamamen ağaç grubundan oluşarak yaklaşık olarak 3,5 milimetre kalınlığındaki tabakaya sahiptir. Alt ve orta tabaka ağaç malzemesinden üretilir. Kısa süre içerisinde kullanıma hazır olması sayesinde zaman kaybı yaşanmaz.
Her parke parçası diğer parçalarla özel girinti ve çıkıntı sayesinde kısa süre içerisinde yaşam alanlarına döşenir. Her türlü detay firma tarafından düşünülüp, fabrika tarafından üretildikten sonra montaj süresi oldukça kolay ve kısa zaman içerisinde gerçekleştirir. Yüzey hattı kusursuz görünüme sahip olduğu için temizliği ve kullanımı oldukça rahattır. Yüzey kısmında hoş olmayan görüntüler oluşmaz. Zamana bağlı olarak herhangi bir renk değişimi söz konusu meydana gelmez.

Tamiratı da oldukça kolay olduğu için herhangi bir aksaklık da kısa süre içerisinde tamir edilebilir. Diğer parke markaları içerisinde en çok tercih edilen laminat parkeleri tercih ederek yaşam alanlarınızın kusursuz bir şekilde görünümünü ve uzun ömürlü olarak kullanımını sağlayabilirsiniz.

Fiyatları

Parke seçimi yaparken birçok farklı fonksiyonları göz önünde bulundurmanız gerekir. Öncelikle parkenin kalitesi, rengi, kullanılan malzeme oldukça önemlidir. Daha sonra kişilerin seçtikleri parke modellerinin belirli fiyat aralıkları bulunur. Fiyatlar malzemenin kalitesine, cinsine, türüne ve metrekaresine göre hesaplanıp firmalar tarafından müşterilere sunulur. Kapalı ortamlarda tercih edilen parke renkleri duvar rengi ile uymalıdır.

Çünkü yaşam alanlarının her zaman modern bir görünüme sahip olması ve renk cümbüşünün yaşanması gerekir. Kişilerin kendi bütçelerini göz önünde bulundurarak satın aldığı modelleri belirli firmalardan tercih etmelidir.

Parke Çeşitleri

Parkelerin birçok farklı çeşidi bulunur lamine ile laminat parkeler arasındaki fark göz önünde bulundurur. Fiyat olanakları da birbirinden farklıdır. Lamine parke modelleri %100 doğal malzemeden üretildiği için laminant parke modellerine göre biraz daha pahalıdır.

Bu konuda evlerde, işyerlerinde genellikle tercih edilen laminat parkeler kişilerin tercihleri arasında yer alır. Bu konuda kişilerin bekle tercihleri göz önünde bulundurularak parke seçimi yapılmalıdır. Böylelikle yaşam alanlarında kullanışlı zeminlerin oluşturulması sağlanır. Firmalar ile yapacağınız ön görüşme sırasında kaç metrekare parke kullanacağını bildirmeniz gerekir. Böylelikle fiyat aralıklarının daha düzgün bir şekilde oluşturulması ve gereğinden fazla parke alınımı gerçekleştirilmemesi yapılır.