Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Laminat Parke Modelleri 2021

Laminat parke modelleri, konut kullanımı için temel ahşap döşeme alternatifi olarak statülerini korumuştur. Döşeme teknolojisinde, en iyi laminat parkenin masif parkeyi hiç olmadığı kadar yakından andırmasına izin veren muazzam ilerlemeler kaydediliyor.

2021'de ne bekleyebileceğimize gelince, ahşap gibi görünen ve hissettiren parkelerin yanı sıra daha hafif ahşap stilleri yükselişe geçmiştir. Laminat parkedeki doku, derinlik ve oluklu modeller birçok kişi tarafından tercih ediyor. Birçok ev sahibinin gerçek ahşap seçeneklerinden vazgeçmesini ve daha çevre dostu, uzun ömürlü laminat parkelerden dilediklerini seçerek evlerinde farklılık yaratacak.

2021 En Çok Tercih Edilen Parke Renkleri

Bu yıl döşemede büyük odak, kolaylık ve etik üzerinedir. Mutlaka en yaygın kombinasyon değil, ancak her ikisi de mevcut neslimizle oldukça alakalı. Her şeyin zahmetsiz olmasını istiyoruz. Meşgulüz, hayatlarımız ve yapacak işlerimiz var ve bir katın bakımını yapmak için saatler harcamak bunlardan biri değil. Öte yandan, işlerin nasıl yapıldığı, nereden geldikleri ile ilgilenmeye başlıyoruz.

2021 döşeme trendleri bunu bol su geçirmez, geri dönüştürülmüş döşeme seçenekleriyle yansıtıyor.

Sarı Ahşap Zeminler

Laminat parke tercih edenler evlerinde aydınlık hissini kucakladıkça, açık ahşap zemin renklerinde büyük bir canlanma göreceksiniz. Özellikle sarı ahşap, size o hafifliği ve aydınlığı hissettirebilir. Sarı ahşap ile dekorasyon olanaklarınız sonsuzdur. Zeminlerinizi değiştirmeden şık, çağdaş ya da rüstik ev tarzını elde edebilirsiniz.

Bakır Rengi

Trend olan sarı ahşaptan sadece bir ton daha koyudur. Sıcak, zengin bal ağacı 2021'de en çok tercih edilenler arasında yerini aldı. Bakır rengi olarak da bilinen ahşap zeminler, size sarı ahşabın birçok avantajını sağlayacaktır. Ayrıca odanızın daha büyük ve daha ferah görünmesini sağlar. Bakır bir tondan gelen o güzel, zengin sıcaklığı da elde edersiniz.

Gri Renk

Evlerde gri parke rengini tercih edenler şık ve modaya uygun görünmenin yanı sıra havalı ve çağdaş bir evin tonunu belirliyorlar. Neredeyse her renkte dekorasyon için size nötr bir zemin sağlarlar. Yeşiller, parlak koyu renkler ve hatta siyah ve beyazlar, hepsi şık gri zemin döşemelerinde harika görünecektir.

2021 En Çok Tercih Edilen Parke Modelleri

Bu yıl geleneksel modellerin yanı sıra, elle kazınmış zeminler gerçekten bitmiş göründüğü için, sadece genç ev sahipleri arasında değil, aynı zamanda daha köklü ev sahipleri arasında da modadır. Elle oyulmuş zeminlerin evinizin değerini yükseltmesi neredeyse garantilidir. Geleneksel ahşap, işlenmiş ahşap, laminat, vinil ve fayansta modaya uygun elle oyulmuş ahşap dokular göreceksiniz.

Doğal Ahşap Renkler

Doğa, insanların yaşam alanlarında da önemli rol oynuyor. Yani ahşap 2021'de sadece yer döşemelerinde değil, mobilya ve dekoratif objelerde de belirgin bir trend haline geldi. Her şey mümkün olduğunca doğal görünmelidir. Doğal görünen kum ve beyazımsı tonlar bu yılın en çok ilgi gören tonlardır. Bu zemin doğal ahşabı çok gerçekçi çıtalarla mükemmel bir şekilde taklit eder. Yoğun kullanım için tavsiye edilir, yatak odaları, oturma odaları ve mutfaklar için uygundur.

Meşe

Geçen yıl olduğu gibi, meşe tüm ahşap türlerinin ilkidir. Genellikle zemin döşemelerinde, meşe parke tercih edilir. Çünkü zeminler için çok uygun olan sağlam bir ağaç türüdür.

Bir kır evindeki laminat parkelerinin çoğu meşe görünümündedir. Meşe ağacı, kendine özgü görünümü ve budak delikleriyle oldukça doğal bir atmosfer yaratmasıyla popülerdir. Zevkinize ve odanın büyüklüğüne göre farklı renk seçenekleriniz bulunmaktadır. Meşe dekorlu koyu renkli parkeler sıcak ve asil görünürken, daha açık renk nüansları açık ve samimi bir ışık izlenimi yaratır. Ayrıca kestane veya ladin dekoratif katmanı olan laminat parkeleri de keşfedebilirsiniz!

Füme Meşe Popülaritesi Artıyor

Zarif, sıcak kahverengi meşe ağacını biliyor musunuz? Dallarının ve yıllık yaş halkalarının neden bu kadar güçlü çıktığını ve böylece ahşabın karakterini tam olarak ifade ettiğini biliyor musunuz? Sadece tütsülenmiş meşe bu çarpıcı özelliklere sahiptir. Ahşabın bazı unsurları diğerlerinden daha hızlı bir şekilde daha koyu ve daha güçlü hale gelir. Dallar ve yıllık halkalar, diğer ağaç liflerinden koyu rengi daha hızlı alır ve iyi bilinen füme görünüm bu şekilde oluşturulur.

Füme meşe sadece görsel olarak çok çekici değil, aynı zamanda gelişmiş özellikleri nedeniyle de ilginçtir. Meşe parkeler daha sağlamdır ve leke tutmazlar. Bu nedenle, zorlu yüklere dayanmak için daha az agresif yüzey işlemleri gerektirir.

Masif meşe

Endüstriyel parkenin kullanım alanı, hem görsel hem de işlevsel olarak mimari modaya mükemmel bir uyum sağlar. Masif çubuk desen, odaya görsel sağlamlık ve dayanıklılık hissi verir. Bu model 2021'de artık göz ardı edilemez şekilde talep artışı yaşıyor.

2021 En Çok Tercih Edilen Parke Çeşitleri

Ahşap zeminler

Evet, parke zeminler güzel, dayanıklı, sürdürülebilir olması ve hemen hemen her mimari stile kolayca uyum sağlaması nedeniyle her zaman moda olmuştur. Yatak odaları için ideal zemin olmakla birlikte hemen her ortamda uygulanabilir. 2021'deki ahşap zeminlerdeki trendler, soğuk renklere (koyu kahverengi, gri, siyah, beyaz tonlar), geniş plakalara, mat ve saten yüzeylere uygulanmıştır.

Doğal ahşabın alternatifi, laminat parkedir. Diğer malzemelerin yanı sıra parke kalınlığı ve her ikisinin de bileşiminde ahşap bulunmasıdır. Ayrıca yalıtkan oldukları için sıcaklık ve rahatlık getirir. Laminatın tek farklılığı vardır o da m² başına daha uygun fiyatla satılması.

Ahşap, Mermer ve Betonu Taklit Eden Zeminler

Döşeme için en popüler trendlerden biri, istenilen görünümde zemin parkelerinin yapılabilmesidir.

Her yıl seramik ve porselen parke seçimi evlerin belirli bölümleri için gerekli görülmekteydi. Şimdi aynı görünümünü taklit eden laminat parke ürüne sahibiz. Bu ürünler ahşap gibi göründükleri için sıcaktır ancak aynı zamanda su geçirmezdir. Bu nedenle ıslak hacimlerde (mutfaklar, banyolar, teraslar) kullanılabilir ve ahşap zemin döşemenin zor ve çok pahalı olabileceği beton zeminlerin üzerine uygulanabilirler.

Mermeri taklit eden zeminler, özellikle mutfak ve banyoda kullanım alanınıza uyacak trendlerden biridir. Yüksek fiyat ve bakım sorunları olmadan sofistike mermer görünümüne sahiptirler. Mermer görünümlü, suya karşı dayanıklı parkelerdir. Ve bir başka iç tasarım trendi, beton levhaları taklit eden döşemedir. Her odaya modern bir görünüm kazandıracak bu tarzda parke çeşitleri bulunmaktadır.

Farklı Zemin Modellerini Aynı Zeminde Kullanmak

Mutfağı oturma odası veya yemek odası ile bütünleştiren açık alanlar 2021'de büyük bir trend olacak. Fikir daha büyük ve çok amaçlı alanlar yaratmaktır. Dekoratif bir etki veya bu bitişik ortamları sınırlandırmak için farklı zeminleri karıştırmak bu yıl çok moda olacak.

Farklı zemin kaplamaları, açık mutfaklardan oturma odalarına kadar özel ihtiyaçları olan, örneğin suya dayanıklı zemin kaplaması gerektiren çok işlevli alanlar için idealdir. Bu durumda iyi bir kombinasyon, ıslak alandaki hidrolik karolar ve odadaki ahşaptır. Ahşap ve doğal taş kombinasyonu da moda haline gelmiştir.

2021 yılına damgasını vuran parke trendleri, iç tasarımın sizi yaşamaya davet eden sessiz ve konforlu ortamlar elde etme eğiliminde olduğu bilinmelidir. İç mekân tasarımı açık tonlar ve yumuşak kumaşlarla boyanmış, duvarların dinamizmi kabul edilmiştir. Ve bunun için parke seçimi, dekorasyon stilini dengelemek için anahtardır.