Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Neden Laminat Parke?

Gerçek bir ahşap zemin olarak parke, orijinal ve otantik olan tüm dostları memnun eder. Her parke benzersizdir ve ilgili ahşabın karakterini yansıtır. Parke ile ilgili en güzel şey, aynı zamanda zarif ve rahat görünmesidir. Yıllar geçtikçe, bir parke zemin giderek daha fazla karakter kazanır oldu. Ve yepyeni bir görünüm istiyorsanız, basitçe zımparalamanız yeterlidir, yeni gibi görünecek! Parke, yenilenebilir hammaddelerden yapıldığı için ekolojik olarak değerli bir zemin kaplamasıdır. Her zaman hoş bir sıcak hissettirir. Laminat parke, onu evlere ve ticari mülklere ideal döşeme yapan birçok harika özelliğe de sahiptir.

Laminat Parke Nedir?

Laminat zeminler, bir görüntü tabakası ve şeffaf bir aşınma tabakası ile kaplanmış, sunta ahşap tabandan oluşan hibrit bir zemin kaplamasıdır. Laminat parkeler, evlerin yaşam alanları, mutfaklar, yemek alanları, yatak odaları, koridorlar ve aşırı neme maruz kalmayan diğer alanlar için popüler bir zemin kaplama türüdür.

Laminat Parke kaplamasının çekirdeğinde bir ahşap lif levha bulunur. Altta yalıtım, üstünde baskılı dekoratif zemin kâğıdı bulunmaktadır. Ek olarak, sızdırmazlık ve aşınmaya son derece dayanıklı bir tabakası vardır. Sonuç gerçek ahşabın veya taşın görüntüsünü veren son derece ekonomik zemin kaplamasıdır.

Laminat, yapılandırılmış bir yüzeye sahip olan sayısız renk yelpazesi mevcuttur. Yapılandırılmış bir yüzeye sahip laminat, sadece ahşap gibi görünmekle kalmaz aynı zamanda mermer veya fayans gibi de görünebilir.

Laminat Parke Nerelerde Kullanılır?

Modern laminatın dekorları da en az uygulama alanları kadar çeşitlidir. Dairenizin odalarını kusursuz esenlik vahalarına dönüştürün. Oturma odanızı renklendirin ve renk vurgularını ayarlayın. Vintage Klasik Laminant ile karanlık bir koridor aydınlatıp daha uyumlu hale getirebilirsiniz.

Klasik ve gerçeğe yakın ahşap taklitlerinin yanı sıra karo görünümlü laminattan da seçim yapabilirsiniz. Zemin kaplamanız doğal taş zemine çok benziyor ancak laminatın olumlu, sade özelliklerine sahip. Prensip olarak laminatı herhangi bir odada zemin kaplaması olarak kullanabilirsiniz.

Konut Ortamları

Laminat parke, farklı desen, doku ve renklerde mevcut olan malzemenin çok yönlü olması. Ayrıca kişiye özel projelerin gerçekleştirilmesine katkı sağlıyor. Ev ve apartmanlarda, yatak odası, oturma odası, sirkülasyon alanları vb. kuru alanlar yani su ile doğrudan temas etmeyen ortamlar için laminat parke önerilir.
Yatak odalarında laminat parke aynı zamanda bir tür ısı yalıtkanı olarak da çalışır, ortamın sıcaklığının korunmasına yardımcı olur, bu özellikle ortamın geceleri ısı kaybetme eğiliminde olduğu çok soğuk bölgelerde geçerlidir.

Ticari Ortamlar

İşlevselliğe ek olarak, ürün ve hizmet ticareti ortamlarında da laminat kaplamalar kullanılmaktadır. Bu noktada laminat parke mükemmel bir müttefiktir ve bol su ile temas eden ortamlar dışında her türlü kullanıma uygundur. Piyasada bulunan kaplama çeşitliliğinden yararlanın ve laminat parkeyi müşterileri etkilemek için bir müttefik haline getirin.

Laminat parke ticari alanda kullanılacak ise, temizliği ve bakımı kolay olduğu için koyu tonlar seçilmelidir. Öte yandan, açık ahşap renkleri, daha fazla temizlik ve zarafet izlenimi verdiği için ofislerde ve mağazalarda kullanıma uygundur.

Kurumsal Ortamlar

Ticari ortamlarda olduğu gibi, ofisler için de mükemmel bir seçenek olan laminat parke, resepsiyon alanlarında ve toplantı odalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Daha yoğun kullanım ve daha fazla insan akışına sahip olan bu ortamlarda, ahşap kaplamanın çok önemli bir avantajı vardır, çizilmelere, aşınmaya ve lekelere karşı dirençli olmasıdır.

Laminat Parke Neden Tercih Edilir?

Geniş Optik Seçimi

Büyük bir avantaj, büyük optik seçimidir. Çam, ceviz, tik, taş, meşe beyazı veya açık gri, gözenekleri, yapısı çatlakları, budak delikleri olan veya olmayan hepsine sahip olabilirsiniz. 25 santimetre genişliğinde "tahtalar" da sunulmaktadır. Günümüzde laminat, neredeyse her malzemeyi taklit eden bir görünümle benzer şekilde satın alınabilir.

Kolay kurulum

Küçük bir beceri ile kendi evinize laminat döşeyebilirsiniz. Her üretici, kurulum sistemini biraz farklı olarak adlandırır. Prensip olarak, levhalar birbirine tıklanır ve sonunda yüzer bir zemin kaplaması oluşturur. Tıklama ile kurulum, laminat bu kadar hızlı ve kolay bir şekilde döşenebilir. Ancak bunun çocuk oyuncağı olduğunu hiç kimse söyleyemez.

Her Şeye Dayanabilecek Bir Zemin

Laminat sağlamdır, sigara yanıkları bile neredeyse hiç iz bırakmaz.

Laminatın Bakımı Kolaydır

Döşeme ev tipi antistatiktir ve leke tutmaz. Aynısı parke temizliği için de geçerlidir, vakumlama ve ardından nemli bir bezle silme.

Yerden Isıtmanın Üzerine İyi Oturur

Laminatın büyük bir avantajı, yalıtkan olmasıdır. Bu nedenle yerden ısıtma üzerine zemin kaplaması olarak çok uygundur. Çünkü Laminat ısının engellenmeden geçmesini sağlar.

Alerjisi Olanlar ve Evcil Hayvanlar İçin İdealdir

Laminat kir tutmaz, sağlamdır ve bakımı son derece kolaydır. Alerjisi veya evcil hayvanı olan sakinlerin takdir ettiği tüm artı puanlar bunlardır. Çok keskin pençeleri olan bir hayvanınız varsa, yüksek aşınma sınıfına sahip bir parke seçmelisiniz.

Laminat ışığa dayanıklıdır

UV ışınları, ahşap malzemenin solmasına neden olmaz ve ilk günkü gibi güzel kalır.

Ekonomik döşeme

Laminat, özellikle parke ile karşılaştırıldığında ekonomiktir.

Ahşap Zeminlerin Bakımı

Ahşap zeminlerin bakımlarını doğru yapabilmek için parkelerin içeriğini bilmek önemli bir noktadır. Bu kaplamaların içeriği, üst katmanda, melamin reçinesi ile işlenmiş koruyucu bir tabaka olan kaplamadır. Altında dekoratif katman bulunmaktadır. Ahşap veya taş görünümlü baskılı kâğıt da melamin reçinesi ile emprenye edilir. Daha sonra ısı ve basınç altında HDF taşıyıcı malzeme üçüncü katman üzerine preslenir. Bir laminat parkenin alt tabakası karşı ağırlıktır. Bu reçine emdirilmiş kâğıtlar, laminat parkenin alt ve üst kısmı arasındaki gerilimi eşitlemek için kullanılır. Parke ve laminat bu şekilde uzun süre güzel kalır. İster parke ister laminat olsun, ahşap zeminler doğru bakıma ihtiyaç duyar, aksi takdirde deforme olurlar.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?