Natoyolu Cad. No:46/A Dudullu - Ümraniye | İstanbul
Online Parkeci

Ahşap zemin, birçok ev sahibi için vazgeçilmezdir. Ahşap malzeme farklı tarzlar ile eşleşir ve eve girerken bir hoş geldin hissi verir. Ahşap zemin hala yükselişte olmasına rağmen, eviniz için bu zemini seçmeden önce, ahşap zeminin evinize uygun tarz ve kalitede olması gereklidir. Bu ayrıntı yaşadığınız coğrafya ile bağıntılıdır.

Mevcut modeller ve özellikleri ile evinizin her zaman kusursuz olması için bakımın ve gerekli özenin gösterilmesi en önemli konulardan biridir.

Ahşap zeminin deforme olmasını önlemenin tek yolu, döşemenizi iyi durumda tutmak için sürekli özen göstermektir. Örneğin kimyasal ürünler ile temizlemek ne pahasına olursa olsun kaçınılması gereken eylemlerdir. Porselen ve seramik karoların aksine bu tür malzemelerin alkol, çamaşır suyu ve hatta su kullanımı masif parke için zararlıdır. Evinizi ahşap kaplama ile döşedikten sonra kalitesine göre talimatları okuyup o yönde hareket etmeniz gereklidir.

Ahşap Bir Zemine Sahip Olmanın Avantajları

Ahşap döşeme piyasada bulduğumuz seçeneklerden biridir ve onu seçenlere birçok avantaj sağlayabilir. Her türlü ortama ve dekorasyona uygun birçok model ve stil seçeneği bulunmaktadır. Parkeparke.com adresini ziyaret ederek tüm çeşitlerimizi görebilirsiniz.

Ahşap parkelerin, her birinin renk, cins ve dayanıklı modelleri bulunmaktadır. Bu nedenle evinizde veya ofisinizde ahşap yer döşemesi her alanı zenginleştirir. Ve bugünün makalesinde, bu tür döşemenin size sunabileceği bazı avantajların bir listesini hazırladık. Bunu takip edin ve bu seçeneğin neden güzellikten, dirençten ve stilden vazgeçmeden en iyi maliyet-fayda arayanlar için ideal olduğunu görün.

 • Ahşap, yapılara eşlik eden dekorasyon dünyasında asil bir malzemedir. Bu malzemeyi işleme teknikleri arttıkça zamanla daha fazla saygı ve pazar kazandı. Bugün mülkünde ahşap bir zemin oluşturmak birçok kişi için büyük bir değerdir. Çünkü bu tip zemin her mekâna statü kazandırıyor.
 • Ahşabın doğal olarak kendine has bir tarzı olan güzel bir malzeme olduğu inkâr edilemez. Ve ondan türetilen ürünler aynı güzellik trendini takip eder ve istediğiniz görünüme sahip olabilir. Çünkü söylendiği gibi ahşap, çeşitli türlerden gelir ve varyasyonları çoktur, bu da bir zemin oluşturmayı daha da güzel hale getirir.
 • Elbette çok yönlülüğü nedeniyle, temiz, modern ve içinde zarafet olan bir mekân yaratabiliyor.
  Ahşap doğal olarak zayıf bir termal iletkendir, yani lifleri soğuğun veya ısının kolayca aktarılmasına izin vermez. Bu nedenle ahşap zemin diğer malzemelere göre daha fazla ısıl konfora sahiptir. Zemin çok soğumaz ve ısıyı emmez, bu nedenle sıcaklık yılın her döneminde sabit kalır.
 • Ahşap, kötü bir ısı iletkeni olmasının yanı sıra, ses dalgalarının da kötü bir iletkenidir. Yapısı gereği seslerin bir ortamdan diğerine geçmesini engeller. Bu nedenle apartman ve katlı evlerde kullanım için idealdir. Çünkü yukarıdan gelen sesler aşağıdakileri rahatsız etmez.
 • Ahşap zemin, alerjisi olan ancak odalarda hoş bir sıcaklık sağlamak isteyenler için de çok ilginç bir seçenek. Çünkü bu işlevi yerine getirir, ancak halı gibi toz ve akar biriktirmez. Bu şekilde, insanların sağlığına daha fazla özen gösterilir.
 • Ahşap zeminin temizlenmesi de çok pratiktir, çünkü büyük kalıntıları gidermek için yalnızca yumuşak nemli bir paspas ile günlük temizliği yapılabilir.
 • Zaten parlaklığı var ve yıkanması gerekmiyor, bu nedenle temizlik hızlı ve basittir. Çok fazla alet veya çeşitli ürünler gerektirmez. Yoğun bir hayatı olan ve temizlikle vakit kaybetmek istemeyenler için çok daha pratiktir.

Dış Mekânda Parkenin Güzelliği

Lüks otellerin açık yüzme havuzlarının veya ev tasarım dergilerinde gördüğünüz o güzel donanımlı bahçelerin parke zemine sahip olduğunu hiç fark ettiniz mi? Aslında, değerli ve hassas bir malzeme olmasına ve yaygın hayal gücünde her zaman bir yatak odasının sıcaklığıyla ilişkilendirilmesine rağmen, parke dış mekân döşemelerinde de kullanılabilir. Parke dışarıyla mükemmel bir şekilde bütünleşerek bahçenizi öne çıkaracak kombinasyonlar yaratıyor.

Dış mekân parke, iç mekânda kullanılan klasik parkelerden farklı biçimlerde satılmaktadır. Uzunluğu bir metre yirmiden bir metre seksen metreye kadar değişen, kalınlığı yaklaşık 20 cm ve ortalama genişliği 95 mm olan birinci format, düzensiz yüzeyleri sermek için kullanılır. Büyük boyutlar daha sonra onları yüzme havuzlarının kenarlarını veya pazarlar veya parklar gibi büyük ortamları döşemek için uygun hale getirir. İkinci model ise teras daha düzenli zeminler için kullanılır ve kenar başına 60 cm ve 40 mm kalınlığında kare karolardan oluşur. Karolar, erkek ve dişi kancalar sayesinde birbirine kenetlenerek monte edilir ve ıslak koşullarda bile ayakkabı tabanının daha iyi yapışmasını sağlamak için genellikle yüzeyde tırtıklıdır.

Dış mekân parkenin bir diğer özelliği de plaka veya fayansların kenarları yuvarlatılmış olarak satılması; bu, iç mekânlar için klasik olandan biraz farklı bir kurulumla birlikte, suyun akışını kolaylaştırmaya hizmet ediyor.

Online Parke Fiyatları

Doğal Zemin

Parke zemin, hasat edilmiş ağaçlardan yapılmıştır. Fiyatlandırma, ağaçların ne kadar egzotik olduğuna bağlıdır. Genel olarak, parke fiyatı bu ayrıntı ile belirlenir.

Laminat Parke

Laminat parke ve lamine parke yüksek sıcaklıklarda preslenmiş kompozit ahşaptan yapılmıştır. Sert ahşabın görüntüsü kompozit ahşabın üzerine yerleştirilir ve ahşap levhayı oluşturmak üzere onu kaplar. Malzemelerin kendileri daha ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda bu zemin kaplama maliyeti, doğal zemin döşemesinden daha ekonomiktir.

Parke fiyatları ve diğer ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Konusunda uzman çalışanlarımız size her adımda yardımcı olacaklardır. Toptan satış ve uygun fiyatlı ürünlerimiz sizlerin tercihini bekliyor.

Tüm parke çeşitleri ve parke markaları online mağazamızda bulunmaktadır. İstediğiniz kalite, renk ve deseni seçerek hızlı teklif formunu doldurun şatış danışmanlarımız en kısa sürede size dönsün.

Online Parke Satışı

online parkeci

Online satışlar, internet üzerinden gerçekleştirilen ticari işlemlerdir, yani tüketici ile yüz yüze herhangi bir temas olmaksızın satılan ve teslim edilen ürün ve hizmetlerdir. Bu modalitede müşteri, tarayıcı veya uygulama aracılığıyla şirketin sanal mağazasına erişir, ürünleri alışveriş sepetine yerleştirir, çevrimiçi ödeme yapar ve ürünleri evde teslim alır veya bazı durumlarda mağazadan teslim alma seçeneğine de sahiptir.

Online mağazamız, bize ulaşmanız için en basit seçenektir. Amacımız, olduğunuz yerden tüm ürünlerimizi görebilmeniz ve seçim yapabilmeniz içindir. Online mağazamız size aşağıdaki avantajları sağlar.

 • Alışveriş yapmak için mağazaya gitmenize gerek kalmaz,
 • Size uzak olan mağazalarımıza ve onların ürünlerine kolayca erişebilirsiniz,
 • Çok sayıda seçenek sunmak ve bulmak mümkündür,
 • Çevrimiçi mağazalarımıza her gün her saat erişebilmeniz mümkündür,
 • Geliştirme kolaylığıyla daha fazla iyi ürün ve hizmet sunar,
 • Daha fazla ürünün mevcut olmasına izin veren herhangi bir alan kısıtlaması veya koşulu yoktur,
 • İletişim kolaylığı ve hızı,
 • Pazarın kişiselleştirilmesi ve müşteri deneyimi,
 • Nakit işlem yapmanıza gerek yok,
 • Hızlı ve verimli işlemler ve sözleşmeler,
 • Ürünü nakliye sırasında izleyebilme.

Sizler için oluşturduğumuz, parkeparke.com sitemiz online olarak hizmet vermektedir. Bize internet üzerinden veya telefonlardan ulaşabilirsiniz. Uzman çalışanlarımız sizlere her konuda yardımcı olacaklardır.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?